PARTNER PORTALU
  • BGK

Dlaczego w Osowej ciągle płuczą sieć?

  • www.Osowa24.pl    20 września 2011 - 09:58
Dlaczego w Osowej ciągle płuczą sieć?

Mieszkańcy Osowej zastanawiają się dlaczego – mimo stacji uzdatniania wody – ciągle płukana jest sieć wodociągowa.
Oto odpowiedź Grażyny Pilarczyk, rzecznika prasowego firmy Saur Neptun Gdańsk.

"Dzielnica Osowa do dnia 30 marca 2011 roku nie posiadała stacji uzdatniania wody. Woda dla mieszkańców była pobierana ze studni głębinowych i podawana bezpośrednio do sieci wodociągowej.

Od 30 marca woda z ujęcia Osowa poddawana jest uzdatnianiu w nowoczesnej instalacji technologicznej. Woda dostarczana mieszkańcom nie zawiera już podwyższonej zawartości żelaza i manganu i spełnia w 100 proc. wymagania sanitarne.


W poprzednich latach cała sieć wodociągowa w Osowej była płukana trzykrotnie w ciągu roku. Płukania służyły oczyszczeniu sieci z nagromadzonych w niej osadów, które odkładały się w rurociągach właśnie z powodu braku stacji uzdatniania.

Po oddaniu do eksploatacji nowej stacji problem ten został rozwiązany, ale osady w sieci pozostały. Począwszy od wiosny ruszyły płukania hydropneumatyczne całej sieci, które są dużo skuteczniejsze niż płukania wodne, prowadzone do tej pory. Celem jest skuteczne oczyszczenie całej sieci w tej dzielnicy z zalegających w niej osadów.

Sukcesywnie, ulica po ulicy, sieć jest oczyszczana tak, by woda dostarczana mieszkańcom z nowoczesnego ujęcia nie zmieniała swoich walorów na drodze z ujęcia do kranu. Jeśli nie nastąpią wczesne mrozy, to płukania te zakończą się do listopada.

Mamy nadzieję, że podjęte przez nas działania ostatecznie wyeliminują problemy związane z jakością wody i w przyszłym roku płukania będziemy wykonywać wyłącznie awaryjnie, po otrzymaniu od klientów zgłoszeń o ewentualnych zakłóceniach jakości wody.

Informacje o związanych z tym przerwach w dostawie wody są zamieszczane na portalach lokalnych, a także w komunikatach rozwieszanych na konkretnych ulicach". Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.