Dłużnikom czynszowym umorzą nawet 75 proc.

Wystarczy wpłacić 25 proc. i przez rok na bieżąco regulować rachunki za czynsz, by pozbyć się całego balastu zadłużenia i uniknąć eksmisji - tak do zmniejszenia zadłużenia zachęca prezydent Wałbrzycha.
Dłużnikom czynszowym umorzą nawet 75 proc.

Jak podaje wałbrzyski magistart, to już czwarta inicjatywa prezydenta Romana Szełemeja (ocen jego działania) zmierzająca do uzdrowienia trudnej sytuacji lokalowej i redukcji 130-milionowego narosłego przez lata długu w opłatach lokatorskich.

Dotychczasowe działania prezydenta dotyczyły uwolnienia ze stałego zasobu gminy 3000 mieszkań i obniżenia wartości wykupu do 10 i 3 proc. (ostatnie mieszkanie wspólnoty), zwiększenia puli lokali do remontu na koszt przyszłego najemcy i szansy na wykup za 1 proc. wartości oraz programu Odpracuj swój dług, dzięki któremu można pozbyć się zaległości w opłatach, wykonując pracę na rzecz miasta.
   
Najnowszy program "Zlikwiduj swój dług" zacznie funkcjonować wskutek zarządzenia prezydenta, które umożliwia jednorazowe umorzenie aż 75 proc. należności czynszowych. Wymaga to od dłużnika złożenia wniosku i podpisania porozumienia z gminą oraz wpłatę 25 proc. należności do 31 marca 2012 roku. Ponadto uregulowania zaległości powstałych do od 1 stycznia 2012 roku i systematycznego płacenia rachunków za lokal przez następne 12 miesięcy od daty podpisania porozumienia.  

Wiecej informacji można uzyskać w głównej w siedzibie Miejskiego Zarządu Budynków w Włabrzychu i terenowych Biurach Obsługi Klienta.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (4)ZOBACZ WSZYSTKIE

Znam dobrze to miejsce! Jest mi bardzo bliskie. Zawsze jest ze mną i nigdy się nie zmieni!

aniołek, 2011-12-11 14:25:22 odpowiedz

Znam takich, którzy są lokatorami od bardzo dawna (jest im miło, przytulnie i ciepło) nie płacą czynszu a eksmisji nie dostali i nie dostaną nigdy...

Tekla, 2011-12-11 14:20:34 odpowiedz

święte słowa Vagabundo

lokatorek, 2011-12-11 11:02:37 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE