PARTNER PORTALU
  • BGK

Do Białegostoku wracają miejskie rowery BiKeR

  • PAP/em    3 stycznia 2017 - 14:18
Do Białegostoku wracają miejskie rowery BiKeR
Nextbike obsługuje systemy rowerów miejskich również w innych polskich miastach (fot. facebook.com/BiKeRbialystok)

• Od 1 kwietnia 540 rowerów miejskich w 50 stacjach na terenie Białegostoku będzie dostępnych dla mieszkańców.
• Dodatkowo w ofercie znajdą się tandemy i rowerki dla dzieci.
• Władze miasta podpisały umowę z firmą Nextbike na kolejne trzy lata obsługi tego systemu.




Dotychczas białostoczanie mogli korzystać z 460 rowerów i 10 tandemów w 46 stacjach. Jak mówił Jóźwiak, w trakcie trzech sezonów w systemie zarejestrowało się ponad 47 tys. mieszkańców, a z rowerów skorzystali ponad 1,2 mln razy.

Od kwietnia dostępnych będzie 500 regularnych rowerów, 20 tandemów oraz 20 rowerków dla dzieci w 50 stacjach. Nowe stacje powstaną w miejscach, o których wcześniej w głosowaniu zdecydowali mieszkańcy.

Jak mówił prezes Nextbike Tomasz Wojtkiewicz, dzięki wprowadzeniu nowych typów rowerów, BiKeR otworzy się na kolejne grupy odbiorców i będzie mogło korzystać z nich coraz więcej osób.

To już czwarty sezon rowerów miejskich

Władze miasta podpisały umowę z firmą Nextbike na kolejne trzy lata obsługi tego systemu. Firma wygrała przetarg; obsługiwała system przez ostatnie trzy sezony. Obecna umowa opiewa na ponad 6,7 mln zł na trzy lata z możliwością rozszerzenia systemu o kolejne stacje - poinformował po podpisaniu zastępca prezydenta Białegostoku Robert Jóźwiak.

Podkreślił, że BiKeR zmienił tryb życia wielu białostoczan i zachęcił ich do poruszania się, dlatego - jak mówił - warto kontynuować ten sukces.

Nextbike obsługuje systemy rowerów miejskich w innych polskich miastach i BiKeR jest z nimi zintegrowany. Dzięki temu białostoczanie mogą korzystać z jednośladów w tych miejscach.

System rowerów miejskich BiKeR jest systemem, który sięga poza Białystok - działa w dwóch ościennych gminach - Juchnowiec Kościelny i Choroszcz. Te gminy też chcą kontynuować funkcjonowanie rowerów w swoich miejscowościach.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!






×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.