PARTNER PORTALU
  • BGK

Do Chrzanowa i Oświęcimia bez przesiadek

  • PAP    5 stycznia 2012 - 16:43
Do Chrzanowa i Oświęcimia bez przesiadek

Od poniedziałku więcej pociągów Przewozów Regionalnych będzie kursować z Krakowa do Chrzanowa i Oświęcimia. Jednocześnie znikną zastępcze autobusy jeżdżące na lotnisko Kraków Airport.
- Początek modernizacji linii kolejowej od Trzebini do Krakowa (zabierz głos/oceń prezydenta) jest przesunięty na 1 marca 2011 r. W związku z tym podjęliśmy działania, aby poprawić ofertę, która nie do końca była akceptowalna - powiedział podczas czwartkowej konferencji prasowej dyrektor Małopolskiego Zakładu Przewozów Regionalnych Ryszard Rębilas.

Przypomniał, że teraz pasażerowie jadąc do Chrzanowa czy Oświęcimia (zabierz głos/oceń prezydenta) muszą często przesiadać się w Trzebini.

Od poniedziałku z Krakowa do Chrzanowa i z powrotem będzie się można dostać 18 pociągami (do tej pory odpowiednio 14 i 13), a do Oświęcimia (przez Krzeszowice, Trzebinię) 17 pociągami (obecnie 14 z Krakowa i 13 z powrotem).

Na razie nowy rozkład będzie obowiązywać do końca lutego br.

- Prace remontowe miały być pierwotnie rozpoczęte 9 grudnia, potem termin przesunięto na 9 stycznia, następnie 1 marca. Myślę, że do końca stycznia lub w pierwszym tygodniu lutego powinniśmy wiedzieć, jak będzie wyglądać kwestia kursowania pociągów od początku marca. Nie ukrywam, że chcielibyśmy utrzymać ten standard lub nawet go nawet poprawić - dodał Rębilas.

Nieznacznie ulegnie też zmianie sytuacja na innych trasach Małopolski. Na przykład z Krakowa do Wieliczki (i z powrotem) pojedzie dodatkowo po południu jeden pociąg.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.