PARTNER PORTALU
  • BGK

Do kogo kierować wnioski o zatwierdzenie taryf wodnych? Jest ważna regulacja

  • pt    22 lutego 2018 - 10:50
Do kogo kierować wnioski o zatwierdzenie taryf wodnych? Jest ważna regulacja
Rozporządzenie wydane zostało w celu umożliwienia przedsiębiorstwom wodociągowo-kanalizacyjnym przekazania właściwemu miejscowo organowi regulacyjnemu wniosku o zatwierdzenie taryfy (fot. pixabay)

Resort gospodarki morskiej przedstawiło projekt rozporządzenia, który reguluje, gdzie wnioski o zatwierdzenie taryf wodnych składać będą przedsiębiorstwa wodociągowo- kanalizacyjne.
Na stronie Rządowego Centrum Legislacji został zamieszczony projekt rozporządzenia Ministra Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej w sprawie „określenia właściwości miejscowej dyrektorów regionalnych zarządów gospodarki wodnej Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie w sprawach z zakresu zbiorowego zaopatrzenia w wodę i zbiorowego odprowadzania ścieków”.

Rozporządzenie wydane zostało w celu umożliwienia przedsiębiorstwom wodociągowo-kanalizacyjnym przekazania właściwemu miejscowo organowi regulacyjnemu wniosku o zatwierdzenie taryfy. Zgodnie projektem, te właściwe organy są ustalane wg zlewni, a nie podziału administracyjnego na województwa.

Projekt zamieszamy w dziale Multimedia

Przypomnijmy, wnioski muszą zostać złożone w terminie 90 dni przed upływem 180 dni od dnia wejścia w życie przepisów ustawy z dnia 27 października 2017 r. o zmianie ustawy o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków, czyli do 1 marca.

Kilka dni temu na stronie Rządowego Centrum Legislacji pojawił się projekt rozporządzenia w sprawie ustalania taryf, wzoru wniosku o zatwierdzenie taryf oraz warunków rozliczeń za zbiorowe zaopatrzenie w wodę i zbiorowe odprowadzanie ścieków z 7 lutego 2018 r. , który został skierowany do rozpatrzenia przez komisję prawniczą.

Czytaj też: Tadeusz Rzepecki: Zmiany w gospodarce wodnej są rewolucyjne

To już drugi projekt w tym roku. Pierwszy przedstawiło 4 stycznia Ministerstwo Środowiska, kilka dni później doszło jednak do zmian organizacyjnych i gospodarka wodna trafiła pod skrzydła Ministerstwa Gospodarki Morskiej.

Nowa wersja rozporządzenia uwzględnia wiele uwag krytycznych jakie branża wodociągowo-kanalizacyjna wyrażała po opublikowaniu jego pierwszej wersji. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


Multimedia

×
KOMENTARZE (1)

  • albatros, 2018-02-22 12:26:28

    oj Beata, Beata