PARTNER PORTALU
  • BGK

Do lata metrem w nocy

  • PAP    5 lutego 2013 - 21:03

Weekendowe nocne kursy metra zostaną utrzymane do końca czerwca - poinformował we wtorek Zarząd Transportu Miejskiego w Warszawie. ZTM analizuje, czy możliwe będzie utrzymanie nocnego kursowania podziemnej kolejki na stałe.
Decyzję o likwidacji nocnych kursów metra w weekendy podjęto na początku roku w związku z oszczędnościami w budżecie Zarządu Transportu Miejskiego; ostatni nocny pociąg miał wyjechać na tory w nocy z 9 na 10 lutego. Przeciwko tej decyzji protestowali niektórzy mieszkańcy Warszawy.

Czytaj też: Radni za nocnymi kursami metra

"Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz, wsłuchując się w głos mieszkańców korzystających z podziemnej kolei w nocy, zdecydowała, że metro - do końca czerwca - będzie kursowało w weekendy tak jak obecnie, czyli do ok. godz. 3" - poinformował ZTM.

ZTM zaznacza, że prowadzi analizy dotyczące kosztów funkcjonowania komunikacji miejskiej i możliwych oszczędności w tym zakresie. "Ich wyniki będą miały wpływ m.in. na decyzję, czy nocne kursy metra będą mogły zostać utrzymane na stałe" - podkreśla.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.
NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: