PARTNER PORTALU
  • BGK

Do piątku bez ograniczeń w dostawach prądu

  • bad/PAP    13 sierpnia 2015 - 09:15
Do piątku bez ograniczeń w dostawach prądu

Do piątku nie będzie ograniczeń w dostawach energii. Fot. fotolia

Do piątku do godz. 10 będzie obowiązywał 11. stopień zasilania. Oznacza to, że odbiorcy mogą pobierać moc do poziomu mocy zakontraktowanej w umowie z dystrybutorem, co w praktyce równa się brakowi ograniczeń.
Polskie Sieci Energetyczne poinformowały, że w czwartek (13.08) będzie obowiązywał 11. stopień zasilania, co oznacza, iż odbiorcy mogą pobierać moc do wysokości zakontraktowanej w umowie z dystrybutorem - wynika z komunikatu Polskich Sieci Elektroenergetycznych. PSE przewiduje, że 11. stopień obowiązywać będzie do piątku do godz. 10.

Polskie miasta miały kłopoty z upałami

W ostatnich dniach informowaliśmy, że z powodu upałów zostały wprowadzone ograniczenia w dostawach energii przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne (PSE). We wtorek (11.08) rząd przyjął rozporządzenie stanowiące, iż od 11 sierpnia br. do końca miesiąca wprowadzone będą ograniczenia w dostarczaniu i poborze energii elektrycznej dla odbiorców o mocy umownej powyżej 300 kW (fabryki, huty, duże energochłonne zakłady przemysłowe).

- Indywidualnym odbiorcom, ale też takim instytucjom jak szpitale czy innym instytucjom podobnym, które gwarantują nam bezpieczeństwo i zdrowie, nie grożą przerwy w dostawach prądu – informowała premier Ewa Kopacz.

Trudności z powodu ograniczeń w dostawach prądu miały samorządy. We Wrocławiu na miasto nie wyjechał we wtorek, 11.08 co piąty tramwaj, w wielu miastach magistraty będą pracować krócej. Ograniczenia wprowadziło także Śląskie Wesołe Miasteczko w Chorzowie, część karuzeli działała w ograniczony sposób.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.