PARTNER PORTALU
  • BGK

Do poznańskiego stadionu można już dojechać tramwajem

  • PAP    6 czerwca 2012 - 19:46
Do poznańskiego stadionu można już dojechać tramwajem

W Poznaniu wznowiono ruch tramwajów na trasie z centrum miasta ulicą Grunwaldzką pod Stadion Miejski - arenę Euro 2012. Od środy jeżdżą tramwaje jednej linii, kolejne pojadą od czwartku.
Przywrócenie ruchu tramwajów ma związek z zakończeniem prac modernizacyjnych i budowlanych na ul. Roosevelta, a także na ul. Grunwaldzkiej. Tramwaje nie jeździły tą trasą od listopada 2011.

"Od dziś jeździ linia nr 13, która pojedzie od ul. Towarowej przez Most Dworcowy, ul. Roosevelta i Grunwaldzką do Budziszyńskiej. Od jutra rana ruszymy wszystkimi tramwajami z Głogowskiej w kierunku ronda Kaponiera. Kibice na pierwszy mecz w Poznaniu pojadą na stadion już kilkoma liniami" - powiedział Ryszard Tomczak, kierownik działu nadzoru ruchu Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Poznaniu.

Tramwaje będą dowoziły pasażerów na ulicy Grunwaldzkiej tylko do przystanku Węgorka (za stadionem), po czym puste zawrócą na pętli Budziszyńska. Jak wyjaśnił Tomczak, za przystankiem Węgorka nadal trwają prace budowlane.

Od czwartku w stronę stadionu pojadą linie nr 6 i 15, zaś od soboty tramwaj nr 1.

W środę późnym wieczorem wyremontowanym odcinkiem Roosevelta przejadą pierwsze samochody. Przywrócone zostanie też funkcjonowanie przystanku autobusowego Rondo Kaponiera na ulicy Roosevelta przy skrzyżowaniu z ulicą Bukowską.

Z tego przystanku od czwartku odjeżdżać będzie część autobusów podążających m.in. w okolice poznańskiego stadionu.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.
NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: