Do pracy ze śmieciami potrzebny certyfikat

  • Przegląd Prasy/Dziennik Gazeta Prawna
  • 23-10-2013
  • drukuj
Aby uzyskać kwalifikacje niezbędne do gospodarowania odpadami, konieczne będzie zaliczenie pisemnego testu, który składa się z 40 pytań. Egzamin zostanie zaliczony, jeśli kandydat uzyska co najmniej 75 proc. prawidłowych odpowiedzi.
Do pracy ze śmieciami potrzebny certyfikat

Tak wynika z rozporządzenia ministra środowiska z 13 września 2013 r. w sprawie stwierdzania kwalifikacji w zakresie gospodarowania odpadami (Dz.U. nr 1186), które dziś wchodzi w życie.

Jak informuje "Dziennik Gazeta Prawna" na teście sprawdzana będzie umiejętność naliczania opłat za składowanie oraz inne działania dotyczące prowadzenia takich wysypisk, np. postępowanie w sytuacjach awaryjnych. Pojawią się też zagadnienia dotyczące podziemnego składowania śmieci.

Czytaj też: Będzie nowy zawód - sortowacz odpadów komunalnych

Egzamin organizowany będzie raz na kwartał, o ile został złożony co najmniej jeden wniosek o jego przeprowadzenie. Przewodniczący komisji egzaminacyjnej wyznaczy jego termin, o którym powiadamia się zainteresowanych (nie później niż na 30 dni przed datą sprawdzianu). Jednak w przypadku gdy zainteresowany wyrazi zgodę na skrócenie okresu powiadomienia, o terminie i miejscu egzaminu powiadamia się zainteresowanego nie później niż na 10 dni przed jego datą - podaje "DGP".

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE