PARTNER PORTALU
  • BGK

Do Rzeszowa przyjechał pierwszy z 10 autobusów Autosanu

  • PAP/JS    6 marca 2018 - 22:53
Do Rzeszowa przyjechał pierwszy z 10 autobusów Autosanu
Zaprezentowany we wtorek na rzeszowskim Rynku autobus to 12-metrowy Sancity. Może zabrać ponad 100 osób, w tym 26 na miejscach siedzących (fot. mat.pras.)

We wtorek (6 marca) w Rzeszowie zaprezentowany został pierwszy z 10 autobusów Autosanu, który zakupił samorząd stolicy Podkarpacia dla miejskiej komunikacji. Pozostałe pojazdy zostaną dostarczone do Rzeszowa do końca marca br.
Jak podkreślił podczas prezentacji pojazdu prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc, ważne jest, że to fabryka z Podkarpacia dostarczy nowe autobusy. "Cieszę się, że to Autosan dostarcza nam część nowych pojazdów. Dzięki temu, że wygrała przetarg, zarabia, ma możliwość rozwoju. Na tym także nam zależy" - dodał.

Zaprezentowany we wtorek na rzeszowskim Rynku autobus to 12-metrowy Sancity. Może zabrać ponad 100 osób, w tym 26 na miejscach siedzących. Wyposażony jest m.in. w klimatyzację, monitoring i system liczenia pasażerów. Samorząd Rzeszowa zapłaci za 10 tego typu pojazdów ponad 10 mln zł.

W tym roku tabor miejskiej komunikacji w Rzeszowie zasili w sumie 50 nowych autobusów. Oprócz 10 pojazdów z Sanoka, będzie to 30 pojazdów, które będą miały 18 metrów długości, dostarczy je firma Solaris. Wartość tego zamówienie to niemal 54,5 mln zł.

Solaris dostarczy do Rzeszowa również 10 autobusów z napędem elektrycznym. Wraz z pojazdami firma wybuduje potrzebną do ich obsługi infrastrukturę, w tym stacje ładowania. Koszt tego kontraktu to prawie 30,2 mln zł.

Zakup autobusów to część większego projektu, którego celem jest rozwój transportu publicznego w stolicy Podkarpacia. Całkowita wartość tego projektu to niemal 200 mln zł, z czego unijne dofinansowanie z programu Polska Wschodnia to prawie 150 mln zł.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • Olka_Resovia, 2018-03-07 18:20:46

    No i super. Znów 50 nowiutkich dla MPK Rzeszów. Najbardziej cieszy napęd elektryczny. Zero spalin :)