PARTNER PORTALU
  • BGK

Dodatkowa linia tramwajowa w Warszawie

  • GK    21 marca 2012 - 13:21

W Warszawie uruchomiono dodatkową linię tramwajową, która wzmocni linie tramwajowe kursujące al. Jana Pawła II i w ten sposób „odciąży” również częściowo linie tramwajowe kursujące ul. Marszałkowską.
Taką decyzję Zarząd Transportu Miejskiego podjął w wyniku uważnych obserwacji funkcjonowania komunikacji miejskiej naziemnej w czasie wyłączenia ruchu metra w centrum Warszawy (zabierz głos/oceń prezydenta).

Nowa linia – o numerze 46 będzie kursowała na trasie: Piaski – Broniewskiego – al. Jana Pawła II – Chałubińskiego – al. Niepodległości – Rakowiecka – Kielecka.Linia będzie kursowała w dni powszednie – w godz. 5-20 oraz w soboty w godz. 7-17. Nie będzie wyjeżdżała na trasę tylko w niedziele i święta.

Tramwaje linii 46 będą podjeżdżały na przystanki co 10 minut w godzinach szczytu. Możliwe będzie również „dogęszczenie” kursów w tzw. mikroszczycie, czyli w porze maksymalnego obciążenia. Wtedy częstotliwość wrośnie do 7,5 minuty. Poza szczytem linia będzie kursowała co 15 minut. Dodatkowa linia będzie w stanie w ciągu godziny, w jednym kierunku przewieźć nawet ok. 1,5 tys. osób. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.