PARTNER PORTALU
  • BGK

Dodatkowe 171,5 mln zł na BiT City

  • PAP    16 sierpnia 2011 - 21:47
Dodatkowe 171,5 mln zł na BiT City

O 171,5 mln zł zwiększyła się pula dofinansowania na budowę zintegrowanego systemu transportu publicznego w aglomeracji bydgosko-toruńskiej BiT City, w wyniku aktualizacji listy projektów kluczowych Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.
Aktualizację listy projektów w piątek ogłosiło Ministerstwo Rozwoju Regionalnego. Wcześniej dofinansowanie inwestycji mało sięgać 338,4 mln zł, a po korekcie wzrosło do 509,9 mln zł.

Projekt zakłada powstanie szybkiej kolei pomiędzy Bydgoszczą i Toruniem i zintegrowanie ich systemów komunikacji publicznej. Partnerami przedsięwzięcia są samorząd województwa oraz Bydgoszcz i Toruń, a także położony pomiędzy nimi Solec Kujawski.

W ramach inwestycji przewidziano: w Bydgoszczy budowę linii tramwajowej łączącej największą dzielnicę mieszkaniową Fordon z resztą miasta, powstanie linii kolejowej do portu lotniczego, budowę platform przesiadkowych, w Toruniu - rewitalizację dworca głównego, w Solcu Kujawskim - budowę wiaduktu. Projekt zakłada też zakupy taboru i wdrożenie zintegrowanego systemu taryfowego na terenie Bydgosko-Toruńskiego Obszaru Metropolitalnego.

Zwiększone środki zostaną przeznaczone na inwestycje w Bydgoszczy (74 mln zł) i w Toruniu (20 mln zł), a także zakup taboru i budowę wiaduktu w Solcu Kujawskim (77,5 mln zł). Realizacja całego projektu ma zakończyć się w 2014 r.

Aktualnie trwa budowa wiaduktu w Solcu Kujawskim. W przyszłym roku ma rozpocząć się budowa linii tramwajowej do Fordonu w Bydgoszczy.

Wiadomo już, że Polskie Linie Kolejowe dostaną 203,5 mln zł na rewitalizację linii nr 18 pomiędzy Bydgoszczą i Toruniem. Przeszło połowę środków będą stanowiły fundusze unijne, a resztę ma dołożyć budżet państwa. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.