PARTNER PORTALU
  • BGK

Dodatkowe pociągi dla kibiców na sobotnie mecze

  • PAP    15 czerwca 2012 - 21:00
Dodatkowe pociągi dla kibiców na sobotnie mecze

Cztery specjalne pociągi międzynarodowe - trzy z Czech i jeden z Rosji - dowiozą kibiców na sobotnie mecze w Warszawie i Wrocławiu - poinformowała rzeczniczka PKP Intercity Małgorzata Sitkowska.
W sobotę o godz. 20.45 w Warszawie spotkają się reprezentacje Rosji i Grecji, a o tej samej godzinie we Wrocławiu biało-czerwoni zmierzą się z Czechami. To ostatnie mecze grupy A.

Czyttaj też: Mecz pod specjalnym nadzorem

"W sobotę do Wrocławia przyjadą trzy pociągi z Czech: pierwszy wyjeżdża z Pragi o godz. 9.00 i do Wrocławia przyjeżdża o 14.20, a drugi pociąg wyjeżdża z Pragi o 11.03, a na stacji Wrocław Główny będzie o godz. 17.47. Mamy jeszcze pociąg z Brna, który ruszy o godz. 9.02, a we Wrocławiu będzie o 15.03" - powiedziała rzeczniczka.

Do Warszawy przyjedzie natomiast pociąg z Moskwy. Na dworzec Wschodni wjedzie o godz. 10.20.

Poza tymi czterema składami, PKP Intercity uruchomi w sobotę ok. 150 pociągów, które zawiozą kibiców na mecze do Warszawy i Wrocławia i odwiozą ich z powrotem.

Jak poinformowała Sitkowska, po meczu we Wrocławiu ze stolicy Dolnego Śląska wyjedzie 12 pociągów, w tym trzy do Czech.

Pozostałe, pojadą m.in. Warszawy, Trójmiasta, Gdyni, Lublina, Przemyśla, Katowic, Poznania czy Świnoujścia. Godzina odjazdu pociągu do Warszawy "Karkonosze" została przesunięta z 22.37 na 23.10.

"Chodzi o to, by kibice zdążyli po meczu dotrzeć na dworzec" - poinformowała rzeczniczka.

Po zakończeniu meczu w Warszawie kibice będą mogli wrócić czterema pociągami odjeżdżającymi ze stolicy w kierunku Gdańska, Krakowa, Katowic, czy Szczecina.

Także w przypadku trzech rozkładowych pociągów z Warszawy godziny odjazdu zostały zmienione. Pociąg TLK "Karkonosze" do Jeleniej Góry odjedzie z dworca Warszawa Centralna o godz. 23.20, zamiast o 22.30. Pociąg TLK "Szczecinianin" odjedzie ze stacji Warszawa Wschodnia o 50 minut później niż w rozkładzie, czyli o 23.45. TLK "Ustronie" do Kołobrzegu odjedzie ze stacji Warszawa Centralna o 23.50 zamiast o 23.00.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.