PARTNER PORTALU
  • BGK

Dodatkowe pociągi na święta

  • PAP    28 marca 2013 - 15:27
Dodatkowe pociągi na święta

Więcej pociągów m.in. na trasach Warszawa-Wrocław czy Kraków-Łódź oraz dodatkowe składy np. z Białegostoku do Zakopanego i z Terespola do Warszawy - to wielkanocna oferta przewoźników kolejowych. Kolejarze apelują jednak, by bilety kupować z wyprzedzeniem.
Jak poinformował w czwartek dziennikarzy prezes PKP Intercity Janusz Malinowski, na czas wielkanocnych wyjazdów przewoźnik uruchomi osiem dodatkowych pociągów oraz wzmocni część kursujących składów. Dodatkowe pociągi wyjadą na trasy: Bielsko-Biała-Warszawa, Wrocław-Warszawa, Terespol-Kraków Płaszów, Białystok-Zakopane, Zakopane-Białystok, Zakopane-Warszawa, Terespol-Warszawa i Krynica-Warszawa.

"Normalnie w trakcie miesiąca używamy średnio 1118 wagonów dziennie. W okresie świątecznym zaplanowaliśmy włączenie do ruchu dodatkowych 240 wagonów. Daje to ok. 11 tys. miejsc więcej. Planujemy wzmocnienie dodatkowymi wagonami 190 pociągów" - wyjaśnił Malinowski.

Przewozy Regionalne poinformowały w komunikacie, że w czasie świąt 27 dalekobieżnych pociągów InterRegio tego przewoźnika będzie kursować częściej. Chodzi o pociągi, które zwykle jeżdżą w piątki i niedziele. Jak poinformowała spółka, większość z nich będzie jeździła dodatkowo w czwartek, Wielki Piątek, Poniedziałek Wielkanocny i poświąteczny wtorek. "Aby zapewnić podróżnym jak największą wygodę, Przewozy Regionalne dołączą do niektórych składów obsługujących najpopularniejsze trasy więcej wagonów" - poinformował Michał Stilger z biura prasowego Przewozów Regionalnych.

Dodatkowe kursy InterRegio zaplanowano na trasach: Wrocław-Katowice-Kielce-Lublin-Chełm, Kraków-Częstochowa-Łódź, Warszawa-Białystok i Łódź-Wrocław. Więcej połączeń będą mieli do dyspozycji również wyjeżdżający z Poznania w kierunkach: Częstochowy, Kielc, Łodzi, Bydgoszczy, Gorzowa Wielkopolskiego, Zielonej Góry i Szczecina.

Jak wskazał Malinowski, świąteczny szczyt przewozowy już się rozpoczął, a największy ruch spodziewany jest w czwartek i piątek. "Zachęcamy do kupowania biletów z wyprzedzeniem; pasażerowie będą mieli pewność, że będą mieli miejsce siedzące, a my zyskamy możliwość śledzenia frekwencji w pociągach i reagowania na bieżąco, na przykład podstawienia dodatkowego wagonu" - powiedział prezes PKP Intercity.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (1)

  • Bolesław Herudziński, 2013-03-29 11:14:30

    Wielkie uznanie z okazji "wielkiego wyczynu" na czas Wielkiego Tygodnia! Jedna jaskółeczka w tym morzu bałaganu restrukturyzacyjnego jeszcze wiosny nie uczyni. A może by tak zająć się sprytnymi jajcarzami, ekspertami od podrzucania "restrukturyzacyjnych jaj kukułczych" ?!