PARTNER PORTALU
  • BGK

Dodatkowe pociągi na Wielkanoc

  • PAP    16 kwietnia 2014 - 16:43
Dodatkowe pociągi na Wielkanoc

- PKP Intercity na czas świąt Wielkanocnych wprowadza 40 dodatkowych połączeń kolejowych, więcej wagonów będą miały pociągi kursujące z i do dużych miast, np. Warszawy czy Krakowa - poinformowała na konferencji rzeczniczka PKP Intercity Zuzanna Szopowska.
Jak wyjaśniła rzeczniczka, przewoźnik wzmocni te pociągi, które cieszą się największym zainteresowaniem pasażerów. 40 dodatkowych połączeń będzie dostępnych od środy do 24 kwietnia. Wzmocnione będą również tabory w szczycie przewozowym, który rozpoczyna się 17, a kończy 22 kwietnia.

"Dzięki temu do dyspozycji pasażerów będzie 32 tys. dodatkowych miejsc" - zaznaczyła Szopowska.

Dodatkowe miejsca w pociągach pojawią się m.in. w składach wyjeżdżających z dużych miast 17 i 18 kwietnia oraz w pociągach powracających 21 i 22 kwietnia. Wzmocnione składy zostaną m.in. na trasie łączącej stolicę z Wrocławiem, Krakowem i Katowicami czy Poznań z Trójmiastem.

Na czas Wielkanocy, PKP Intercity wprowadziło dodatkowe terminy kursowania pociągów, m.in. kursujący w weekendy "Uznam" w trasę ruszy już w środę. TLK "Słowiniec" łączący Gdynię i Poznań, poza poniedziałkiem, piątkiem i sobotą dodatkowo pojedzie w czwartek i we wtorek.

Przykładowo pociąg "Aleksandria" relacji Terespol-Warszawa Zachodnia wyjedzie dodatkowo w Wielką Sobotę i w lany poniedziałek (nie będzie kursował w Wielką Niedzielę); skład "Częstoch" łączący Warszawę Wschodnią z Częstochową wyjedzie dodatkowo w poniedziałek (poza niedzielą) podobnie będzie z pociągami: "Rawa" relacji Katowice-Bydgoszcz, "Wiking" relacji Katowice-Szczecin czy "Wisłok" relacji Kraków Główny-Rzeszów. "Wisłok" dodatkowo będzie kursował we wtorek.

Rzeczniczka dodała, że od czwartku na 19 największych polskich dworcach będzie działało 100 mobilnych informatorów.

Informacje dostępne są również na stronach internetowych przewoźnika oraz pod numerem 19 757.

Rzeczniczka zapewniła, że spółka będzie na bieżąco monitorowała frekwencję w pociągach i ewentualnie dostawiała dodatkowe wagony. Pasażerowie również będą mogli sprawdzić, jakie jest aktualne obłożenie pociągów. Za pomocą mobilnej aplikacji będą mogli również śledzić ruch składów oraz sprawdzać ewentualne ich opóźnienia.

Na czas świąt przewoźnik proponuje również promocyjne ceny dla osób podróżujących z dziećmi oraz dla tych którzy wybiorą pociągi PKP Intercity pomiędzy godziną 19 w Wielki Piątek, a 6 rano we wtorek 22 kwietnia. Nieograniczoną liczbę przejazdów w tym czasie gwarantuje zakup "biletu weekendowego bądź" "biletu podróżnika".

Po świętach pasażerowie będą musieli przygotować się jednak na utrudnienia. Od niedzieli 27 kwietnia wchodzi korekta rozkładu jazdy pociągów. Obowiązywać będzie do 15 czerwca i jest spowodowana pracami modernizacyjnymi prowadzonymi przez PKP PLK.

Szopowska zapewniła, że pasażerowie będą informowani o zmianach na dworcach, za pośrednictwem strony internetowej, na profilu facebookowym PKP Intercity oraz pod numerem infolinii.

Maciej Dutkiewicz z PKP PLK na konferencji tłumaczył, że prace remontowe są szczególnie intensywne na trasie Warszawa Zachodnia-Skierniewice, na odcinku z Warszawy do Grodziska Mazowieckiego, czy w obrębie łódzkiego węzła kolejowego, gdzie powstaje m.in. stacja Łódź Fabryczna. Od 26 kwietnia ruszą prace na drugim torze stołecznego mostu średnicowego

Między innymi na trasie Warszawa-Łódź na odcinku Warszawa Zachodnia-Skierniewice, pociągi będą kursowały drogą okrężną przez Tarczyn z pominięciem stacji Żyrardów oraz dodatkowym postojem na stacji Warszawa Służewiec. Dotyczyć to będzie składów "Boryna" Warszawa-Wschodnia-Łódź Kaliska, oraz "Chochoł" z Łodzi Kaliskiej do Warszawy Wschodniej.

Jak mówiła rzeczniczka PKP Intercity, w związku z remontem mostu średnicowego, ok. 45 pociągów przewoźnika będzie rozpoczynało, bądź kończyło swój bieg na stacji Warszawa Gdańska. Jest to o 5 więcej niż po korekcie marcowej rozkładu. Zmiany dotyczyć będą m.in. pociągu "Kaszub" łączącego stolicę z Trójmiastem czy "Śnieżki" relacji Warszawa-Wrocław.

W związku z budową zbiornika Świnna-Poręba do 18 czerwca nadal będzie zawieszone kursowanie pociągów na trasie Kraków-Zakopane. Przewoźnik przygotował dla pasażerów zastępczą komunikację autobusową.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.