PARTNER PORTALU
  • BGK

Dodatkowe pociągi po półfinale Euro

  • PAP    25 czerwca 2012 - 15:22
Dodatkowe pociągi po półfinale Euro

Siedem dodatkowych pociągów odwiezie kibiców po meczu półfinałowym Euro 2012, który odbędzie się w czwartek w Warszawie. Jak wynika z informacji uzyskanych przez, dużym zainteresowaniem cieszą się bilety na pociągi z Berlina.
Na Stadionie Narodowym w czwartek o godz. 20.45 zmierzą się reprezentacje Włoch i Niemiec.

Jak poinformowała rzeczniczka PKP Intercity Małgorzata Sitkowska, przewoźnik podstawi po meczu cztery dodatkowe pociągi. Kibice wracający z meczu będą mogli pojechać z warszawskiego Dworca Centralnego o godz. 0.37 do Gdyni, o godz. 0.45 do Wrocławia, o godz. 1.02 do Krakowa i do Szczecina o godz. 1.09.

Przewozy Regionalne przygotowały trzy dodatkowe pociągi InterRegio. Michał Stilger z biura prasowego przewoźnika poinformował, że wszystkie trzy odjadą z Dworca Wschodniego po północy. O godz. 0.30 odjedzie pociąg do Lublina, o godz. 0.38 pociąg do Łodzi, a skład do Białegostoku ruszy o godz. 1.10.

- Pociąg do Łodzi zatrzyma się także na Dworcu Centralnym i Zachodnim, więc będą mogli pojechać nim także wracający ze Strefy Kibica - powiedział Stilger.

Poza tymi dodatkowymi pociągami, kibice udający się do Warszawy mogą korzystać z regularnych rozkładowych połączeń, w tym ekspresu z Berlina do Warszawy. W ciągu doby kursują cztery pary takich pociągów.

Ponieważ na Stadionie Narodowym zagrają w czwartek Niemcy, to można się spodziewać, że część kibiców przyjedzie na mecz właśnie pociągiem.

- Obserwujemy bardzo duże zainteresowanie biletami na pociągi z Niemiec do Warszawy" - powiedziała rzeczniczka PKP Intercity. Dodała, że w razie potrzeby do najbardziej obłożonych pociągów będą dostawiane dodatkowe wagony.

PKP Intercity zapewniło również, że pociąg, którym z Niemiec będzie jechało najwięcej kibiców, będzie prowadzony przez lokomotywę w barwach niemieckiej flagi.

Przewoźnik zadeklarował także, że w Warszawie będzie czekał dodatkowy skład, który będzie wypuszczony na tory w sytuacji, gdyby w odjeżdżających ze stolicy był tłok.

Mecz Włochy-Niemcy to ostatnie spotkanie Euro 2012, które będzie rozegrane w Polsce.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.