PARTNER PORTALU
  • BGK

Dodatkowe środki komunikacji we Wrocławiu na Euro

  • PAP    28 maja 2012 - 17:00
Dodatkowe środki komunikacji we Wrocławiu na Euro

25 parkingów na ok. 8 tysięcy miejsc, dodatkowe połączenia kolejowe, tramwajowe i autobusowe zostaną uruchomione na czas Euro we Wrocławiu. Kierowców czekają natomiast utrudnienia i zmiany w ruchu, które obejmą centrum miasta.
Jak powiedział na czwartkowej konferencji prasowej naczelnik Wydziału Inżynierii Ruchu wrocławskiego Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta Paweł Józefowicz, dodatkowe parkingi rozmieszczone będą na terenie całego miasta i przy stadionie.

Największe parkingi zlokalizowane zostaną przy ulicach: Kamiennej, Sudeckiej, Ślężnej, Bardzkiej, Żmigrodzkiej i Grabiszyńskiej. Trzy parkingi o łącznej pojemności ok. 2,5 tys. miejsc zostaną otwarte przy stadionie, m.in. przy ul. Królewieckiej.

"Miejsca postojowe dostępne będą już od 4 czerwca. Wszystkie zostaną specjalnie oznakowane tak, by kibice i turyści mogli bez kłopotów trafić do Strefy Kibica, na stadion czy do najbliższego węzła komunikacji miejskiej. Wszystkie parkingi będą darmowe" - mówił Józefowicz.

W dni meczowe, a wiec 8, 12 i 16 czerwca, uruchomione zostaną także dwie dodatkowe linie komunikacji tramwajowej, trzy linie autobusowe oraz dodatkowe pociągi na trasie Dworzec Główny PKP - Stadion Miejski.

Dodatkowa komunikacja miejska będzie kursowała na trzy godziny przed rozpoczęciem meczu i przez 90 minut po jego zakończeniu. Przejazd dla osób posiadających bilety na spotkania będzie bezpłatny od północy w dniu meczu do godz. 12.00 następnego dnia.

W związku z Euro na pojazdach komunikacji miejskiej i przystankach pojawi się specjalne oznakowanie. Na biało-czarnych tabliczkach z logo Euro 2012 pojawią się np. symbole pociągu czy Strefy Kibica, które mają ułatwić dotarcie do tych miejsc.

Podobne oznaczenia, ale w kolorze fioletowym, pojawią się na ulicach; mają służyć kibicom poruszającym się pieszo.

Wokół stadionu, parkingów, lotniska i Starego Miasta pojawią się także dodatkowe toalety.

Na utrudnienia w ruchu muszą się natomiast przygotować kierowcy.

"Przez całe mistrzostwa na sześciu ulicach wokół Strefy Kibica będą ograniczenia w parkowaniu. Jest to konieczne, by zapewnić dojazd służbom technicznym. Większych utrudnień należy się spodziewać w dniu meczów. 8, 12 i 16 czerwca starówka będzie praktycznie niedostępna do parkowania, zmienią się także kierunki ruchu. Oczywiście ograniczenia te nie dotyczą stałych mieszkańców, ale oni także nie będą mogli w tych dniach zostawiać aut na ulicach" - tłumaczył Józefowicz.

Budowa Strefy Kibica ruszyła 24 maja, a jej montaż ma się zakończyć 2 czerwca. Testowanie i odbiór Strefy przez UEFA ma się odbyć w dniach 4-6 czerwca.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.