PARTNER PORTALU
  • BGK

Dofinansowanie dla projektu gospodarki wodno-ściekowej w gminie Skawina

  • wnp.pl (Patrycja Batóg)    17 grudnia 2009 - 17:35

Zakład Wodociągów i Kanalizacji podpisał umowę o dofinansowanie projektu „Gospodarka wodno- ściekowa na terenie gminy Skawina”.
Celem przedsięwzięcia jest budowa 64 km sieci wodociągowej i 168 km sieci kanalizacji sanitarnej oraz stworzenie możliwości podłączenia do sieci wodociągowej 2742 mieszkańcom, a do sieci kanalizacji sanitarnej 9258. Realizacja przedsięwzięcia ma trwać do marca 2014 roku.
W ramach realizacji projektu Skawina zostanie zaopatrzona w infrastrukturę umożliwiającą odbiór i oczyszczanie ścieków komunalnych, zapewniona zostanie odpowiedniej ilości i jakości wody do picia zgodnej ze standardami europejskimi.

Dzięki inwestycji podwyższy się standard życia mieszkańców gminy i tym samym zmniejszy się ryzyko zachorowalności na choroby związane z zanieczyszczonym środowiskiem i spadnie ilość ścieków przechodzących do gleby i wód gruntowych i powierzchniowych.
Łącznie planowane wydatki wynoszą 161.665.698,00 zł., z czego 89 mln zł. to dotacja Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska (NFOŚ), około 26 mln zł. to dopłata NFOŚ do kredytu i zwrot podatku od towarów i usług, 13,7 mln zl to pomoc pochodząca z budżetu Gminy oraz 33 mln zł. to kredyt zaciągnięty przez Zakład Wodociągów i Kanalizacji Skawina.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.