PARTNER PORTALU
  • BGK

Dofinansowanie na budowę umocnień i przepompowni w lubuskim

  • PAP    14 lutego 2013 - 15:42
Dofinansowanie na budowę umocnień i przepompowni w lubuskim

Ponad 5 mln zł trafi do województwa lubuskiego na realizację zadań wynikających z Programu Odra 2006. Pieniądze zostaną przeznaczone na uzupełnianie wałów i budowę umocnień przeciwpowodziowych głównie w północnej części regionu.
"Pieniądze będą przeznaczone na odbudowę i budowę nowych przepompowni, głównie w północnej części naszego województwa, gdyż tam sytuacja jest gorsza" - poinformował członek zarządu województwa Stanisław Tomczyszyn.

Jak dodał, realizacja tych przedsięwzięć ma przyczyniać się do ochrony regionu przed powodziami oraz związana jest z budową systemu zintegrowanej gospodarki zasobami wodnymi lubuskich rzek.

Jedną z ważniejszych inwestycji, dofinansowanych w ramach Programu Odra 2006, jest odbudowa i modernizacja wałów w miejscowościach Głęboka i Ledno. Przebudowywany tam odcinek nadodrzańskiego wału o długości ok. 2,64 km stanowi część 34-kilometrowego prawostronnego obwałowania tej rzeki, chroniącego dolinę Odry oraz dolinę Obrzycy. Do końca 2012 r. na tym terenie wykonano już roboty pomiarowe, rozbiórkowe oraz wycinkę drzew, rozpoczęto także roboty ziemne.

Za pieniądze z programu Odra 2006 odnowiona zostanie również przepompownia w Witnicy. Wymienione tam będą m.in. agregaty pompowe na pompy zatapialne oraz m.in. rurociągi i instalacje techniczne.

Gruntownie zmodernizowana zostanie także przepompownia Ludzisławice. Natomiast w Koszęcinie powstanie nowa przepompownia melioracyjna, służąca do odwadniania terenu oraz utrzymania odpowiedniego poziomu wód gruntowych.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.