PARTNER PORTALU
  • BGK

Dofinansowanie z UE na oczyszczalnię w Zduńskiej Woli

  • PAP    11 marca 2013 - 16:13
Dofinansowanie z UE na oczyszczalnię w Zduńskiej Woli

Ponad 25,5 mln zł unijnego dofinansowania otrzyma Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji (MPWiK) w Zduńskiej Woli (Łódzkie) na modernizację oczyszczalni ścieków oraz wybudowanie niemal 9 km kanalizacji sanitarnej w mieście.
Umowę w tej sprawie podpisano w poniedziałek w siedzibie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi. Projekt "Uporządkowanie gospodarki ściekowej na terenie aglomeracji Zduńska Wola - I faza" uzyskał unijne dofinansowanie w ramach PO Infrastruktura i Środowisko - poinformował WFOŚiGW.

Zgodnie z projektem w latach 2013-14 kontynuowana będzie modernizacja miejskiej oczyszczalni ścieków dla Zduńskiej Woli, która mieści się w miejscowości Tymienice. Budowana jest tam biogazownia, która ma wytwarzać energię elektryczną i ciepło dla obiektów oczyszczalni.

Inwestycja zakłada także wybudowanie 8,67 km kanalizacji sanitarnej w mieście, do której zostanie podłączonych ponad 1500 osób. Dzięki tej inwestycji stopień skanalizowania Zduńskiej Woli ma wzrosnąć do ponad 93 proc.

Całkowita wartość projektu wynosi ponad 52 mln zł, z czego ponad 25,5 mln zł pochodzi z UE.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.