PARTNER PORTALU
  • BGK

Dofinasują projekty z listy rezerwowej

  • AW    11 lutego 2011 - 16:03

Dodatkowe 170 mln z UE pozwoli na dofinansowanie projektów dotyczących gospodarki wodno-ściekowej, a znajdujących się na liście rezerwowej.
Zatwierdzono zmiany dotyczące alokacji dodatkowych środków wspólnotowych. Przyznano dodatkowe 170 mln euro na działanie 1.1 Gospodarka wodno-ściekowa w pierwszym priorytecie Programu Infrastruktura i Środowisko – poinformował Stanisław Gawłowski, sekretarz stanu w Ministerstwie Środowiska.

W przypadku Programu Infrastruktura i Środowisko zdecydowano m.in. o przyznaniu kwoty 170 mln euro z tzw. dostosowania technicznego na realizację priorytetu I - Gospodarka wodno – ściekowa. Środki te zostaną przeznaczone na dofinansowanie projektów znajdujących się na liście rezerwowej w ramach ostatniego konkursu ogłoszonego przez Ministerstwo Środowiska w tym działaniu.

W celu ostatecznego zwiększenia alokacji na gospodarkę wodno – ściekową konieczna będzie zmiana programu. Nie wstrzyma to jednak procesu podpisywania kolejnych umów o dofinansowanie, ponieważ Ministerstwo Finansów wyraziło zgodę na tymczasowe „przekroczenie” limitu środków przeznaczonych na ten priorytet .

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.