PARTNER PORTALU
  • BGK

Dokonano wyceny wartości krośnieńskiego PKS-u

  • krosnocity.pl    3 lipca 2013 - 10:40
Dokonano wyceny wartości krośnieńskiego PKS-u

Dokonano wyceny wartości krośnieńskiego PKS-u. Zarząd Powiatu Krośnieńskiego czeka na wstępne oferty od potencjalnych nabywców. Pod uwagę brana będzie nie tylko cena, Zarząd zwróci uwagę między innymi na zobowiązania dotyczące ochrony środowiska czy ochrony interesów pracowników.
Spółka Arcanum z Wrocławia, pełniąca rolę doradcy Zarządu Powiatu Krośnieńskiego w procesie zbywania akcji PKS Krosno, dokonała wyceny przedsiębiorstwa (jest to informacja poufna, tylko i wyłącznie do wiadomości właściciela spółki). Zobacz także: PKS na sprzedaż. 100% akcji spółki

- Pakiet 399 500 akcji, stanowiących 85 % ogólnej liczby, jest do nabycia przez potencjalnych inwestorów w trybie zaproszenia do negocjacji. Pozostałe 15 % akcji przysługuje nieodpłatnie uprawnionym pracownikom - informuje Ewa Bukowiecka, rzecznik Starostwa Powiatowego w Krośnie.

Zarząd Powiatu zaprasza zainteresowanych nabyciem akcji PKS do składania wstępnych ofert. Zaproszenie do negocjacji otrzymają wiarygodne firmy, które przejdą pomyślnie weryfikację złożonych dokumentów. Przedmiotem negocjacji będzie w szczególności: cena za pakiet akcji, proponowany program rozwoju spółki obejmujący m.in. zobowiązania inwestycyjne, zobowiązania w zakresie ochrony środowiska, zobowiązania w zakresie ochrony interesów pracowników oraz sposób zabezpieczenia wykonania tych zobowiązań.

- Decyzję o zbyciu akcji PKS Zarząd Powiatu podjął wychodząc naprzeciw oczekiwaniom załogi, która była zainteresowana utworzeniem spółki pracowniczej i przejęciem przedsiębiorstwa - przypomnina starosta Jan Juszczak - Liczyliśmy, że spółka zostanie utworzona. Uchwała podjęta przez Radę Powiatu, 26 lutego br., w sprawie zbycia akcji PKS, była zielonym światłem danym pracownikom. Spółka pracownicza nie powstała, a przyjęcie uchwały rozpoczęło procedurę związaną z wyceną majątku i otwarło drogę do sprzedaży przedsiębiorstwa - stwierdził starosta.

W kwietniu (Prezes PKS stracił stanowisko) odwołano prezesa spółki. Od tamtej pory obowiązki prezesa pełni Piotr Masłowski, członek Rady Nadzorczej PKS.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • PKSOWIEC, 2013-07-03 15:14:03

    fajnie ! po co komu pks ! starostę wożą samochodem... NIGDY BYM NIE PRZYPUSZCZAŁ ŻE DOJDZIE DO TAKIEGO FINAŁU....