PARTNER PORTALU
  • BGK

Dolnośląskie, OZE: gminy zainwestują w mikroinstalacje prosumenckie

  • bad    25 lipca 2015 - 12:58
Dolnośląskie, OZE: gminy zainwestują w mikroinstalacje prosumenckie

W Urzędzie Marszałkowskim można było składać wnioski w zakresie budowy mikroinstalacji prosumenckich. Fot. mat. prasowe

W siedzibie Dolnośląskiego Urzędu Marszałkowskiego zostały podpisane pierwsze umowy między dolnośląskimi gminami a samorządem województwa na dofinansowanie budowy mikroinstalacji prosumenckich wykorzystujących lokalne odnawialne źródła energii w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
W Urzędzie Marszałkowskim do końca maja można było składać wnioski w zakresie budowy mikroinstalacji prosumenckich wykorzystujących odnawialne źródła energii, w szczególności energii elektrycznej i cieplnej, np. ogniwa fotowoltaiczne, małe elektrownie wiatrowe oraz układy mikrogeneracyjne, kotły na biomasę, kolektory słoneczne, pompy ciepła, ogniwa fotowoltaiczne.

Gminy dostaną wsparcie do 90 proc.

O dofinansowanie mogły starać się gminy, przy czym środki z programu, zgodnie z założeniami rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, przynajmniej w połowie będą przekazane bezpośrednio mieszkańcom dolnośląskich wsi. Gminy otrzymają wsparcie w wysokości nawet 90% kosztów kwalifikowanych.

Złożono 22 wnioski, z których zakwalifikowanych zostało 19. Do współfinansowania na poziomie województwa przyjęte zostały trzy pierwsze projekty – gminy Złoty Stok, gminy Głuszyca i gminy Dzierżoniów. Ich łączna wartość to 2 515 539,47 zł przy kwocie dofinansowania 2 036 269 zł.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (1)

  • Małgosia, 2015-07-27 08:39:33

    Szkoda, że tak kiepsko działa gmina wiejska Kłodzko. W jednej z największych wsi od 15 lat czekamy na kanalizację i siec gazową. Sami ponosimy koszty innych instalacji np. ogrzewania. Taką mamy samorządność :(NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: