PARTNER PORTALU
  • BGK

Dolnośląskie: Przewozy Regionalne z podpisaną umową

  • MN    15 marca 2017 - 14:53
Dolnośląskie: Przewozy Regionalne z podpisaną umową
Umowa między spółką Przewozy Regionalne a dolnośląskim urzędem marszałkowskim została zawarta na lata 2017-2020. (fot. Przewozy Regionalne)

Przewozy Regionalne mają wreszcie umowę z dolnośląskim urzędem marszałkowskim.
• Jest porozumienie pomiędzy Przewozami Regionalnymi a Urzędem Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego.

• W środę (15 marca) we Wrocławiu zakończono proces negocjacji.

• Umowa na lata 2017-2020 jest satysfakcjonująca dla obydwu stron.

• W 2017 r. przewoźnik za świadczone usługi otrzyma 50 mln zł. 

W negocjacjach umowy wzięli udział członkowie zarządu spółki Przewozy Regionalne oraz przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego. Spotkanie zakończyło się podpisaniem protokołu kończącego negocjacje. Umowa zostanie podpisana w ciągu najbliższych tygodni, po zakończeniu uzgodnień korporacyjnych.

– Jesteśmy zadowoleni z zakończenia rozmów. Tym bardziej, że umowa będzie obowiązywała do 2020, a więc o rok dłużej, niż pierwotnie zakładaliśmy oraz, co najważniejsze, na satysfakcjonujących obie strony warunkach – mówi Krzysztof Zgorzelski, p.o. Prezesa Zarządu Przewozów Regionalnych (POLREGIO).

Czytaj też: Koleje metropolitalne i marszałkowskie powinny się opłacać

W ramach umowy zawartej na lata 2017-2020 POLREGIO uzyskało stałą stawkę dofinansowania.

– W 2017 roku otrzymamy za świadczone przez nas usługi dofinansowanie w wysokości ponad 50 mln zł. W kolejnych latach kwota ta będzie uzależniona od wykonanej pracy eksploatacyjnej – dodaje Zgorzelski.

– Zależało nam na podpisaniu dobrej umowy dla dolnoślązaków. Dzisiejsze porozumienie zapewnia bezpieczeństwo połączeń, uwzględnia nasze postulaty finansowe, a jednocześnie daje podstawy do planowania rozwoju naszemu partnerowi – mówi Jerzy Michalak, członek zarządu Województwa Dolnośląskiego.

Zgorzelski zapewnił, że połączenia POLREGIO będą realizowane zgodnie z rozkładem jazdy obowiązującym od 11 grudnia 2016 r.

Czytaj też: Małopolska. Zmiany w kolejowym rozkładzie jazdy

Przypomnijmy, że Przewozy Regionalne wciąż nie mają prezesa po tym, jak dotychczasowy prezes spółki - Krzysztof Mamiński, na początku marca objął stery w PKP. Mamiński w rozmowie z Portalsamorządowy.pl - tuż przed objęciem funkcji prezesa w PKP - mówił, że warunki nowego porozumienia Przewozów Regionalnych z Urzędem Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego były przedmiotem negocjacji od końca 2016 r.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.