PARTNER PORTALU
  • BGK

Donald Trump w Polsce, Warszawa: Objazdy autobusów, zamknięte ulice i utrudnienia w ruchu

  • PAP/AT    5 lipca 2017 - 07:38
Donald Trump w Polsce, Warszawa: Objazdy autobusów, zamknięte ulice i utrudnienia w ruchu
Mieszkańcy Warszawy muszą przygotować się na zmiany w kursowaniu komunikacji miejskiej, zamknięte ulice i zakazy zatrzymywania się (Donald Trump, fot. flickr.com/Gage Skidmore)

W związku  wizytą prezydenta USA Donalda Trumpa i szczytem Trójmorza mieszkańcy Warszawy muszą liczyć się z utrudnieniami w ruchu.
• Zamknięte ulice, zakazy zatrzymywania się, zmiany tras autobusów i tramwajów - z takimi utrudnieniami w ruchu muszą liczyć się mieszkańcy stolicy.

• Ze względu na specyfikę wydarzenia, w którym udział bierze wiele głów państw informacje mogą ulec zmianie lub uzupełnieniu.

• Natomiast w trakcie trwania samego szczytu służby państwowe mogą operacyjnie zdecydować o wyłączeniu z ruchu także innych ulic.

• ZTM zachęcą, by w środę (5 lipca) i czwartek (6 lipca) korzystać z metra i pociągów linii średnicowej.

Air Force One z Donaldem Trumpem i jego małżonką Melanią na pokładzie wyląduje na warszawskim Okęciu po godz. 22. Następnie prezydent USA uda się do hotelu Marriott. Oficjalną część wizyty Trump rozpocznie po godz. 9 w czwartek od rozmowy w "cztery oczy" z prezydentem Andrzejem Dudą na Zamku Królewskim. O godz. 13. Donald Trump wygłosi przemówienie na Pl.Krasińskich. Ok. godz. 14. amerykańska delegacja odjedzie w kierunku lotniska Chopina.

W związku z wizytą prezydenta USA i szczytem Trójmorza wprowadzone będą duże zmiany w zasadach parkowania pojazdów, zamknięte dla ruchu będą ulice w rejonie Starego Miasta, a autobusy i tramwaje pojadą objazdami.

Ze względu na wymogi organizacji wizyty prezydenta USA i szczytu na wielu ulicach w Śródmieściu wprowadzone zostaną zakazy zatrzymywania się wraz z tabliczką informującą o możliwości wywiezienia pojazdu na koszt właściciela. Zakazy będą dotyczyły także wyznaczonych miejsc postojowych, zatok i chodników. Będą obowiązywały także na ulicach poprzecznych w odległości do 50 m od skrzyżowań ulic.

Wyłączone z ruchu zostaną m.in. pl. Krasińskich i ulice: Miodowa, Długa, Podwale i Senatorska. Na niektórych ulicach w rejonie Starego Miasta zostanie wprowadzony zakaz wjazdu samochodów ciężarowych. Ograniczenia dotkną także pieszych.

W czwartek zamknięty będzie pl. Zamkowy. Wygrodzone zostaną także obszary w rejonie pl. Krasińskich oraz hoteli przy skrzyżowaniach Al. Jerozolimskich i ul. Emilii Plater, ulic Belwederskiej i Spacerowej oraz przy pl. Trzech Krzyży. Droga z Lotniska Chopina, czyli ulice Żwirki i Wigury, Raszyńska i Al. Jerozolimskie nie będą zamknięte dla ruchu, ale kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami w czasie przejazdu kolumn z gośćmi.

Ze względu na specyfikę wydarzenia, w którym udział bierze wiele głów państw informacje mogą ulec zmianie lub uzupełnieniu. Natomiast w trakcie trwania samego szczytu służby państwowe mogą operacyjnie zdecydować o wyłączeniu z ruchu także innych ulic.×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.