PARTNER PORTALU
  • BGK

Dopiewo inwestuje w oczyszczalnię ścieków

  • GK    20 grudnia 2011 - 13:16
 Dopiewo inwestuje w oczyszczalnię ścieków

Gmina Dopiewo przeznacza środki finansowe na rozbudowę istniejącej oczyszczalni ścieków.
Dotychczas oczyszczalnia ścieków zajmowała się ujęciem, uzdatnianiem i dystrybucją wody oraz utrzymaniem sieci kanalizacyjnych. Stosowała naturalny system wykorzystujący rzęsy wodne. Jednak wraz ze wzrostem liczby mieszkańców i rozwojem gminy Dopiewo przepustowość oczyszczalni stała się niewystarczająca.

Podjęcie decyzji o przeznaczeniu części wydatków z budżetu na jej modernizacje przyniosło ogromne korzyści. Plany zostały zrealizowana dzięki wsparciu z EFRR w ramach ZPORR oraz pomocy finansowej firmy Linea. Środki finansowe pozwoliły przekształcić obiekt na biologiczno-chemiczny o większej przepustowości, co w zupełności zaspokoiło potrzeby mieszkańców.

– Od kilku lat staramy się wesprzeć gminę realizując wspólnie z władzami projekty potrzebne dla jej mieszkańców. Istotna dla naszej firmy jest ochrona środowiska i dlatego z zaangażowaniem podejmujemy kolejne wyzwania. Taka współpraca jest korzystna zarówno dla gminy jak i mieszkańców – mówi Adam Wędrychowicz, przedstawiciel spółki Linea.

– Z każdego wybudowanego przez nas obiektu mieszkalnego odprowadzamy kilka tysięcy złotych do budżetu gminy Dopiewo na modernizację sieci kanalizacji – dodaje Wędrychowicz.

Władze gminy podkreślają, że budowa nowej oczyszczalni umożliwi podłączanie do systemu nowych miejscowości. Natomiast modernizacja obiektu w Dopiewie w znaczący sposób poprawi efektywność oczyszczania ścieków oraz przepustowość oczyszczalni.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.