Dopłata do opłaty za śmieci w Białymstoku

Zgodnie z przyjętą uchwałą przez Radę Miasta Białegostoku, samotnie zamieszkujący emeryci i renciści mogą ubiegać się o dopłatę do opłaty za gospodarowanie odpadami. Dopłata o jaką można się ubiegać wynosi 5zł miesięcznie.
Dopłata do opłaty za śmieci w Białymstoku

Aby móc się ubiegać o dopłatę należy spełnić określone warunki. Właściciel nieruchomości musi być emerytem lub rencistą i zamieszkiwać nieruchomość samotnie. Warunkiem koniecznym jest również nie posiadanie innego źródła dochodu niż emerytura lub renta. Na dzień składania wniosku nie można również posiadać zaległości z tytułu opłaty za gospodarowanie odpadami.

W przypadku osób zamieszkujących w domach jednorodzinnych, osobiście składamy wypełniony wniosek wraz z niezbędnymi załącznikami w Biurze Zarządzania Systemem Gospodarki Odpadami Komunalnymi w Białymstoku w budynku Urzędu Miejskiego przy ul. Branickiego 9, pok.203 ( II piętro).

Czytaj też: Ukarzą gminę za brak przetargu śmieciowego

Do wniosku należy dołączyć ostatni odcinek emerytury, decyzję o przyznaniu renty lub zeznanie o wysokości osiągniętego dochodu za ostatni rok podatkowy jak również wszelkie inne dokumenty, które mogą mieć zdaniem wnioskodawcy wpływ na przyznanie prawa do dopłaty, ( w tym stosowne oświadczenia).

W imieniu osób zamieszkujących w zasobach spółdzielni lub wspólnot mieszkaniowych wnioski o dopłatę składać będą zarządy. Osoba spełniająca wspomniane wcześniej warunki powinna przekazać taką informację do zarządu, któremu jako podmiotowi składającemu deklarację przysługuje prawo do wystąpienia z wnioskiem o przyznanie dopłaty. 

Po złożeniu wniosku zostanie on zweryfikowany, rozpatrzony, a na koniec zostanie wydana informacja w sprawie dopłaty. W przypadku przyznania dopłaty będzie ona przysługiwała od następnego miesiąca od złożenia wniosku do końca danego roku. W przypadku ubiegania się o dopłatę na rok 2014, wniosek należy złożyć do 2 grudnia 2013r.

Wniosek można pobrać również ze strony internetowej, szczegółowe informacje dotyczące dopłata uzyskać można pod nr. tel. 85 678 49 01.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (4)ZOBACZ WSZYSTKIE

socjalizm zaryczał i was dalej nas zje. Weryfikacja powinna być 14 etapowa a kwestionariuszy co najmniej sześć. Każdego beneficjenta trzeba dokładnie prześwietlić na 6 pokoleń wstecz. Słuszną linię na tamta władza. Bareja ;powinien się u was pisania scenariuszy uczyć.

pllo, 2013-09-15 15:01:36 odpowiedz

Ciekaw jestem jak przeprowadzana jest weryfikacja w dużej spółdzielni mieszkaniowej? Czy wysokość ulgi czasem nie przekroczy kosztów tej weryfikacji? Jak to ma funkcjonować przy zmianie statusu takiego emeryta? Co zdecydowało, że tylko samotni dziadkowie/babcie mogą się ubiegać o ulgę? Dlaczego ...pominięto ludzi nie mających żadnych dochodów? rozwiń

taba-t1, 2013-09-14 15:00:17 odpowiedz

żarty jakieś czy co... ile papieru trzeba zużyć, zatrudnić pracownika do wydawania druków, stawiania pieczątek, przyznawania, naliczania i przekazywania należności... nie żartujcie z obywateli

Maria łapecka, 2013-09-14 01:12:38 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE