PARTNER PORTALU
  • BGK

Dopłaty do ceny wykupu obligacji na kanalizację

  • AW    22 lutego 2012 - 10:33
Dopłaty do ceny wykupu obligacji na kanalizację

Pierwsza umowa zawarta w ramach nowej formy wsparcia finansowego, jakie NFOŚiGW oferuje beneficjentom I osi priorytetowej POIiŚ czyli dopłat do ceny wykupu obligacji, podpisana. Dofinansowanie będzie wykorzystane na współfinansowanie projektu "Poprawa gospodarki wodno - ściekowej w Sanoku".
Jak informuje NFOiGW, zgodnie z przyjętym programem priorytetowym, dopłaty mogą być udzielone do ceny wykupu obligacji kuponowych. Ta nowa forma dofinansowania jest odpowiedzią NFOŚiGW na sugestie przekazywane przez jednostki samorządów terytorialnych oraz przez spółki komunalne, bowiem obligacje są atrakcyjną formą finansowania inwestycji infrastrukturalnych związanych z ochroną środowiska.

W ramach  projektu "Poprawa gospodarki wodno -ściekowej w Sanoku" zostanie przebudowana oczyszczalnia ścieków, stacja uzdatniania wody w Trepczy, a także zostanie wybudowane 0,3 km kanalizacji sanitarnej. Inwestycja ma olbrzymie znaczenie dla regionu. Jest to pierwszy tak duży projekt realizowany w Sanoku i dofinansowywany w ramach POIiŚ.

Otrzymane dofinansowanie w wysokości 5,55 mln złotych pomoże w zrealizowaniu celów projektu, jakimi są zwiększenie liczby użytkowników korzystających z podłączenia do sieci kanalizacyjnej o 297 osób, zapewnienie ciągłości dostaw wody o jakości odpowiadającej wymogom określonym w prawodawstwie polskim i UE dla mieszkańców aglomeracji Sanok, oraz spełnienie przez ścieki oczyszczone wymagań zawartych w unijnej dyrektywie. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.