PARTNER PORTALU
  • BGK

Dostali większą dotację niż połowa budżetu

  • www.echokalisza.pl    30 lipca 2010 - 10:48

W gminie Stawiszyn, w miejscowościach Stawiszyn i Długa Wieś Druga, ruszy budowa kanalizacji sanitarnej oraz rozbudowa i przebudowa oczyszczalni ścieków. Będzie to możliwe dzięki dofinansowaniu z UE, którego kwota przekracza 50% całego budżetu tej gminy.
Burmistrz, Robert Jarzębski i skarbnik, Anna Manikowska, podpisali w imieniu Gminy i Miasta Stawiszyn umowę z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu o dofinansowanie inwestycji pod nazwą „Budowa kanalizacji sanitarnej w miejscowości Stawiszyn i Długa Wieś Druga, rozbudowa i przebudowa oczyszczalni ścieków w miejscowości Długa Wieś Druga” w ramach WRPO.

WFOŚiGW jest w tym przypadku instytucją pośredniczącą w dofinansowaniu, bowiem pieniądze jakie gmina dostanie na ten cel pochodzą ze środków Unii Europejskiej.

W sumie na tę inwestycję gmina Stawiszyn otrzymała kwotę przekraczającą 10 mln złotych, co stanowi ponad 80% wartości całej inwestycji. Warto w tym miejscu dodać, że kwota dofinansowania stanowi ponad 50% całego budżetu Gminy i Miasta Stawiszyn. Gdyby nie środki z UE gmina nie miałaby możliwości zrealizowania takiej inwestycji.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.