PARTNER PORTALU
  • BGK

Dotacja unijna na remont oczyszczali ścieków

  • PAP    31 grudnia 2013 - 12:21
Dotacja unijna na remont oczyszczali ścieków

23 mln zł unijnej dotacji otrzyma Legnickie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji na modernizację oczyszczalni ścieków i budowę czterech kilometrów kanalizacji. Inwestycja, której całkowity koszt to 57 mln zł, zostanie zrealizowana do końca 2015 r.
We wtorek przedstawiciele Legnickiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji odebrali potwierdzenie ministra środowiska dot. dotacji na inwestycję ze środków europejskich - poinformowała PAP rzecznik prasowy Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu Robert Borkacki.

"Dzięki modernizacji uciążliwe odpady, jakimi są osady z legnickiej oczyszczalni, zamiast na składowisko będą trafiać do cementowni jako paliwo" - powiedział Borkacki.

Dodał, że dzięki unijnej dotacji zostaną również wymienione urządzenia w legnickim Zakładzie Produkcji Wody. "W złym stanie technicznym są m.in. ujęcia wody i zbiorniki. Grozi to skażeniem wody dostarczanej legniczanom w miejskich wodociągach. Z kolei budowa kanalizacji przyczyni się do zmniejszenia zanieczyszczenia wód i gleby wyciekami z nieszczelnych szamb" - poinformował Borkacki.

Z budowy czterokilometrowego odcinka kanalizacji skorzysta 250 mieszkańców Legnicy.

Wszystkie prace zostaną zakończone do końca 2015 roku.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.