Dotacja unijna na remont oczyszczali ścieków

23 mln zł unijnej dotacji otrzyma Legnickie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji na modernizację oczyszczalni ścieków i budowę czterech kilometrów kanalizacji. Inwestycja, której całkowity koszt to 57 mln zł, zostanie zrealizowana do końca 2015 r.
Dotacja unijna na remont oczyszczali ścieków

We wtorek przedstawiciele Legnickiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji odebrali potwierdzenie ministra środowiska dot. dotacji na inwestycję ze środków europejskich - poinformowała PAP rzecznik prasowy Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu Robert Borkacki.

"Dzięki modernizacji uciążliwe odpady, jakimi są osady z legnickiej oczyszczalni, zamiast na składowisko będą trafiać do cementowni jako paliwo" - powiedział Borkacki.

Dodał, że dzięki unijnej dotacji zostaną również wymienione urządzenia w legnickim Zakładzie Produkcji Wody. "W złym stanie technicznym są m.in. ujęcia wody i zbiorniki. Grozi to skażeniem wody dostarczanej legniczanom w miejskich wodociągach. Z kolei budowa kanalizacji przyczyni się do zmniejszenia zanieczyszczenia wód i gleby wyciekami z nieszczelnych szamb" - poinformował Borkacki.

Z budowy czterokilometrowego odcinka kanalizacji skorzysta 250 mieszkańców Legnicy.

Wszystkie prace zostaną zakończone do końca 2015 roku.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE