PARTNER PORTALU
  • BGK

Dotacje na przyłącza kanalizacyjne

  • GK/jaworzno.pl    4 listopada 2011 - 11:55
Dotacje na przyłącza kanalizacyjne

Nawet 2 tys. zł. dotacji mogą otrzymać jaworznianie, którzy przyłączą się do budowanej właśnie na terenie miasta nowej sieci kanalizacyjnej.
Specjalny system dotacji powstał w Jaworznie w związku z rozpoczęciem realizacji wartego ponad 200 mln zł projektu kanalizacyjnego.

Czytaj też: Ruszyły prace kanalizacyjne w Jaworznie

O dotację będą się mogli starać wszyscy właściciele nieruchomości położonych na terenie objętym jaworznickim projektem kanalizacyjnym, którzy zdecydują się przyłączyć do nowej sieci. To około 13 tysięcy jaworznian. Obietnicę stworzenia mechanizmu zachęcającego do przyłączenia się do kanalizacji złożył mieszkańcom jakiś czas temu prezydent Jaworzna.

– Dofinansowanie będzie można przeznaczyć na zakup materiałów, budowę przyłącza, pomiary geodezyjne, dokumentację powykonawczą oraz odbiór inwestycji – wyjaśnia Paweł Silbert, prezydent miasta (zabierz głos/oceń prezydenta).

Nad przygotowanym przez miasto projektem już na najbliższej sesji rady miejskiej pochylą się radni. Jeśli uchwała zostanie przyjęta już od początku przyszłego roku jaworznianie będą się mogli starać o otrzymanie pieniędzy.

Dotacja nie będzie mogła przekroczyć 50 procent wartości całej inwestycji. Swoją propozycję przygotowało także Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji.

– Pozostałe 50 procent kosztów inwestycji właściciel nieruchomości będzie mógł spłacać w ratach – mówi Józef Natonek, prezes MPWiK. – Zachęcam, aby każdy, kto mieszka na obszarze budowy nowej sieci kanalizacyjnej, przyszedł do nas i zapytał o szczegóły.  

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.