PARTNER PORTALU
  • BGK

Dotacje na urządzenia wodne na Podkarpaciu

  • AW/umwp.podkarpackie.pl    27 czerwca 2012 - 13:02
Dotacje na urządzenia wodne na Podkarpaciu

400 tysięcy złotych otrzymają spółki wodne z całego Podkarpacia na poprawę stanu technicznego tzw. urządzeń wodnych szczegółowych, czyli przede wszystkim rowów melioracyjnych i sieci drenarskich.
Dzięki środkom z budżetu Samorządu Województwa Podkarpackiego aż 63 spółki wodne z regionu będą mogły zrealizować działania w zakresie znacznie większym, niż pozwalają im na to składki członkowskie.

"Doskonale zdajemy sobie sprawę z wagi sprawy oraz skali potrzeb. Przekazujemy ponad 400 tysięcy złotych spółkom, które aktywnie działają na swoim terenie. Bardzo wiele zależy od Państwa aktywności. My swoją pomocą zachęcamy rolników do zrzeszania się w spółkach, a same spółki do dynamicznego działania na obszarze swego funkcjonowania" - powiedział w czasie przekazywania umów w Urzędzie Marszałkowskim członek zarządu Lucjan Kuźniar.

Jak podaje urząd marszałkowski, na Podkarpaciu funkcjonuje 200 spółek wodnych, które swą działalnością obejmują ponad 144 tysiące hektarów gruntów. Ich zadaniem statutowym jest utrzymanie i konserwacja urządzeń melioracji wodnych szczegółowych ( czyli głównie rowów melioracyjnych oraz sieci drenarskich) na terenie ich działania.

W 2011 roku Samorząd Województwa Podkarpackiego na potrzeby spółek wodnych przekazał 450 tysięcy złotych. Dzięki aktywności spółek udało się zrealizować zadania za ponad 800 tysięcy złotych – w tym objąć utrzymaniem ponad 100 kilometrów rowów melioracyjnych oraz 26 kilometrów sieci drenarskich na terenie Podkarpacia.

W tym roku na dotacje dla spółek wodnych województwo przeznaczyło 400 tysięcy złotych. Pozytywnie rozpatrzone zostały wszystkie złożone wnioski – 63.

Poprzez udzielanie dotacji samorząd chce zachęcać spółki wodne do utrzymywania urządzeń melioracji wodnych w zakresie większym, niż pozwalają na to składki członkowskie. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.