Dotacje z UE na białostocką spalarnię

332 mln zł ma kosztować projekt i budowa spalarni odpadów komunalnych w Białymstoku. Wykonawca, czyli firma Budimex i gminna spółka "Lech" podpisały w piątek umowę w tej sprawie - poinformowano w piątek na konferencji prasowej w Białymstoku.
Dotacje z UE na białostocką spalarnię

Budowa spalarni jest jedną z największych inwestycji realizowanych przez władze Białegostoku dzięki dotacji z UE.

Budimex wraz z partnerami (Keppel Seghers N.V. z Belgii i Cespa Compania Espanola de Servicios Publicos Auxiliares z Hiszpanii) wygrał przetarg na tę inwestycję.

Czytaj też: Może ruszać budowa spalarni za ponad 400 mln

Ofertę konsorcjum wybrano jako najlepszą pod względem rozwiązań technologicznych oraz gwarancji niskich emisji substancji szkodliwych do atmosfery, a także najniższych kosztów eksploatacji - uzasadniała wcześniej komunalna spółka "Lech", która prowadzi inwestycję.

Prezes spółki "Lech" Janusz Szymczukiewicz mówił w piątek dziennikarzom, że istotne jest, by inwestycja "została rozpoczęta i pomyślnie zakończona". Liczy też na większą przychylność dla tej inwestycji ze strony mieszkańców miasta.

Spalarnia jest elementem projektu "Zintegrowany system gospodarowania odpadami dla aglomeracji białostockiej", którego wartość to 652 mln zł brutto. We wrześniu 2011 r. władze Białegostoku podpisały umowę na dofinansowanie budowy spalarni z unijnego Programu Infrastruktura i Środowisko. Z UE na spalarnię ma pochodzić 210 mln zł.

Spalarnia powinna powstać do końca 2015 roku, a być uruchomiona w 2016 roku.

Konsorcjum Budimeksu ma zaprojektować i zbudować spalarnię, która powstanie na miejskich gruntach przy ul. Andersa w Białymstoku wraz z niezbędną infrastrukturą.

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE