PARTNER PORTALU
  • BGK

Drastycznie zdrożeje tradycyjny pochówek

  • www.sztafeta.pl (Tomasz Gotkowski)    5 grudnia 2011 - 13:23
Drastycznie zdrożeje tradycyjny pochówek

W Stalowej Woli drastycznie zdrożeją opłaty za tradycyjny pochówek i groby ziemne. – Nie mamy w mieście miejsca na nowy cmentarz – orzekł prezydent Andrzej Szlęzak.
– To ludzie będą nosić zwłoki pod urząd miasta – buntuje się radna Maria Rehorowska.

Tradycyjny pochówek to obecnie koszt około 3500 złotych plus opłaty „co łaska” dla księdza. Za miejsce na cmentarzu trzeba zapłacić zaś 216 złotych, aby zarezerwować sobie miejsce na 20 lat. Nie wiadomo ile będzie kosztowało spopielanie i ile zapłacimy za miejsce na urnę.

– Trzeba być przygotowanym także na to, że będziemy bardzo skrupulatnie przestrzegać za groby istniejące. Tam, gdzie opłaty nie są uiszczane na bieżąco, groby będą po prostu rozbierane, bez dyskusji – zapowiedział na sesji w dniu 29 listopada prezydent Szlęzak (zabierz głos/oceń prezydenta).

Pokazał także projekt kolumbarium – miejsca, gdzie będzie można składać zmarłych, ale już spopielonych, w urnach. Olbrzymi „mur” na urny ma stanąć w okolicy budowanego krematorium. Taki pochówek do urny ma być o połowę tańszy od tradycyjnego. Budowa kolumbarium ma rozpocząć się w roku 2013 roku – kiedy będzie gotowa już spopielarnia zwłok.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • Marcin, 2011-12-05 16:32:37

    Moi drodzy jedyna droga to "krematoria". W imię słów "... z prochu powstałeś w proch się zamienisz". To jest nasza jedyna szansa. Nawet nie wiecie co się działo z umarlakami i trumnami po powodzi. Trumny wypływały, a później nikt się tym nie zajął. To całe umieszczanie zmarłych w... ziemi skaża nasze środowisko. Nawet o tym nie wiecie. Tylko wyobraźcie sobie ile hektarów w Polsce zajmują cmentarze. Zastanówmy się nad tym, trzeba zmusić rząd to wprowadzenia ram prawnych, to dla naszego dobra. Jeszcze trochę to cmentarze wejdą na pola gdzie była powiedźmy uprawiana pszenica.  rozwiń