PARTNER PORTALU
  • BGK

Dreamliner wylądował na lotnisku Chopina

  • PAP    24 czerwca 2011 - 10:42
Dreamliner wylądował na lotnisku Chopina

Najnowocześniejszy pasażerski samolot świata Boeing 787 Dreamliner wylądował w piątek na warszawskim lotnisku Chopina.
Jest to pierwszy rejs Dreamlinera do Polski, gdzie przyleciał prosto z Paryża. Samolot w kwietniu 2012 r. ma trafić do PLL LOT. Samolot dotknął kołami stołecznego lotniska po godz. 10. Po przeholowaniu stanie na płycie przed hangarami na terenie Bazy Technicznej, gdzie przez kilka godzin będzie trwała jego prezentacja. Lądowanie obserwowali m.in. wicepremier i minister gospodarki Waldemar Pawlak, posłowie, a także przedstawiciele władz PLL LOT i Boeinga.

Czytaj też: W czerwcu lotnisko Chopina gotowe

Maszyna przyleciała bezpośrednio z Le Bourget pod Paryżem, gdzie uczestniczyła w pokazie lotniczym. Zgodnie z ostatnimi zapowiedziami, Dreamliner w przyszłym roku ma trafić do Polskich Linii Lotniczych LOT. Spółka będzie pierwszą europejską linią, która będzie miała samoloty tego typu w swojej flocie. Przewoźnik czeka na osiem samolotów Boeing 787 Dreamliner.

W samolocie będą trzy klasy pasażerskie: biznes, bardziej komfortowa ekonomiczna oraz zwykła ekonomiczna. W kolejce oczekujących na te samoloty polski przewoźnik jest na ósmej pozycji. Pierwszą linią lotniczą, która ma je otrzymać, jest japońska ANA. Dreamliner ma opuścić nasz kraj w sobotę.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.