Droga do poznańskiego stadionu za 17 mln

Przed Euro 2012 uda się zmodernizować dodatkowy kilometr ulicy Grunwaldzkiej - jednej z arterii dojazdowych do Stadionu Miejskiego w Poznaniu - poinformował w środę dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego Rafał Kupś. Dodał, że remont będzie kosztował 17 mln zł.
Droga do poznańskiego stadionu za 17 mln

Ze względu na brak pieniędzy ten odcinek ulicy miał być zmodernizowany w późniejszym terminie.

- Po ponownych przeliczeniu środków przeznaczonych na (...) inwestycje okazało się, że tych pieniędzy wystarczy na całą długość ulicy. Remont tego kilometrowego odcinka będzie kosztował 17 mln zł - powiedział dyrektor Kupś.

Przebudowa ulicy Grunwaldzkiej to ważna inwestycja dla Poznania (zabierz głos/oceń prezydenta) w kontekście Euro 2012. Ulica Grunwaldzka leży w sąsiedztwie Stadionu Miejskiego i jest jedną z głównych dróg, którymi kibice dojeżdżają - tramwajem lub samochodem - na mecze piłkarskie.

W ramach inwestycji wykonawca - konsorcjum firm Pol-Dróg Piła oraz Tor-Krak - przebuduje ul. Grunwaldzką do dzielnicy Junikowo. Powstanie nowa infrastruktura torowo-sieciowa, pętla tramwajowa na Junikowie oraz węzeł i wiadukty nad - mającą powstać w przyszłości - trzecią ramą komunikacyjną miasta.

Koszt całej inwestycji to niespełna 201 mln zł.

W ramach inwestycji realizowanych w związku z mistrzostwami Euro 2012 w Poznaniu oprócz przebudowy ulicy Grunwaldzkiej, trwa przedłużenie dwóch linii tramwajowych: do dworca PKP i przyszłej zajezdni tramwajowej na Franowie. Ta ostatnia linia będzie przebiegała w okolicy galerii handlowych, gdzie będą zlokalizowane parkingi buforowe dla kibiców. Przed Euro 2012 zakończy się też budowa Interaktywnego Centrum Historii Ostrowa Tumskiego realizowana także w związku z mistrzostwami.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE