PARTNER PORTALU
  • BGK

Droga do poznańskiego stadionu za 17 mln

  • PAP    1 lutego 2012 - 19:13
Droga do poznańskiego stadionu za 17 mln

Przed Euro 2012 uda się zmodernizować dodatkowy kilometr ulicy Grunwaldzkiej - jednej z arterii dojazdowych do Stadionu Miejskiego w Poznaniu - poinformował w środę dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego Rafał Kupś. Dodał, że remont będzie kosztował 17 mln zł.
Ze względu na brak pieniędzy ten odcinek ulicy miał być zmodernizowany w późniejszym terminie.

- Po ponownych przeliczeniu środków przeznaczonych na (...) inwestycje okazało się, że tych pieniędzy wystarczy na całą długość ulicy. Remont tego kilometrowego odcinka będzie kosztował 17 mln zł - powiedział dyrektor Kupś.

Przebudowa ulicy Grunwaldzkiej to ważna inwestycja dla Poznania (zabierz głos/oceń prezydenta) w kontekście Euro 2012. Ulica Grunwaldzka leży w sąsiedztwie Stadionu Miejskiego i jest jedną z głównych dróg, którymi kibice dojeżdżają - tramwajem lub samochodem - na mecze piłkarskie.

W ramach inwestycji wykonawca - konsorcjum firm Pol-Dróg Piła oraz Tor-Krak - przebuduje ul. Grunwaldzką do dzielnicy Junikowo. Powstanie nowa infrastruktura torowo-sieciowa, pętla tramwajowa na Junikowie oraz węzeł i wiadukty nad - mającą powstać w przyszłości - trzecią ramą komunikacyjną miasta.

Koszt całej inwestycji to niespełna 201 mln zł.

W ramach inwestycji realizowanych w związku z mistrzostwami Euro 2012 w Poznaniu oprócz przebudowy ulicy Grunwaldzkiej, trwa przedłużenie dwóch linii tramwajowych: do dworca PKP i przyszłej zajezdni tramwajowej na Franowie. Ta ostatnia linia będzie przebiegała w okolicy galerii handlowych, gdzie będą zlokalizowane parkingi buforowe dla kibiców. Przed Euro 2012 zakończy się też budowa Interaktywnego Centrum Historii Ostrowa Tumskiego realizowana także w związku z mistrzostwami.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.