PARTNER PORTALU
  • BGK

Drogie autobusy odstraszają pasażerów

  • PAP    24 stycznia 2013 - 06:50
Drogie autobusy odstraszają pasażerów

Każdej podwyżce cen biletów w transporcie publicznym w miastach towarzyszy odpływ pasażerów - alarmuje "Dziennik Gazeta Prawna".
Prezydenci miast narzekają, że muszą dopłacać do utrzymania autobusów, tramwajów i metra. Coraz częściej podnoszą więc ceny biletów. Niestety nie biorą pod uwagę, że w ten sposób jednocześnie odstraszają mieszkańców od korzystania z transportu publicznego.

Czytaj też: Droższe kasowanie w tramwajach i autobusach

Z informacji zebranych przez "Dziennik Gazetę Prawną" w największych miastach Polski wynika, że każda podwyżka opłat za przejazd łączy się ze zmniejszeniem liczby pasażerów.

Jak przekonuje Karol Trammer, ekspert od transportu publicznego, to głównie przez ceny biletów ludzie nie chcą podróżować komunikacją miejską. Obniżki zdecydowanie poprawiłyby sytuację - i to zarówno na drogach, jak i w kasach miejskich przedsiębiorstw komunikacyjnych.

Analizując strukturę podwyżek cen biletów, można zauważyć wspólny dla wszystkich miast trend - starają się zmusić mieszkańców, aby przestawili się na bilety okresowe. Bo dzięki temu mają zapewnione regularne dochody.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (2)

  • busspasss, 2013-01-24 17:18:29

    W W-wie, koszerna bakteria gronkowca - Haja robi wszystko, by zniszczyć miejski transport. Właśnie znowu podniosła ceny biletów. Pieprzony szkodnik, zamiast na stolcu prezdętki powinna zajmować miejsce na zydlu, w celi oddziału kobiecego na Pradze....
  • glews, 2013-01-24 09:17:19

    Naprawdę rządzą nami debile! Jeśli to nie jest dla nich jasne, że po każdej podwyżce ludzie przesiadają się na rowery, chodzą piechotą, to znaczy, że nie potrafią łączyć i analizować prostych faktów. Czy nie czas przeprowadzi narodowe badania inteligencji tych namaszczonych przygłupów zwanych władzą... samorządową?!  rozwiń