Drożej za śmieci niesegregowane w Olsztynie

Radni Olsztyna zdecydowali we czwartek, że stawka za odbiór odpadów komunalnych w Olsztynie będzie naliczana od osoby. Dla śmieci niesegregowanych wyniesie 14,41 zł, segregowanych - 9,8 zł miesięcznie.
Drożej za śmieci niesegregowane w Olsztynie

Na czwartkowej sesji rada miasta przyjęła cały pakiet uchwał dotyczących gospodarki odpadami komunalnymi. Miasto będzie podzielone na sześć sektorów "śmieciowych", określono kryteria dla firm, które będą się ubiegać o kontrakty na odbieranie nieczystości płynnych, zdecydowano także o tym, jaką wielkość mają mieć kontenery na śmieci.

Czytaj też:  Większa swoboda w kwestii gospodarki odpadami

Radni zdecydowali, że stawka za odbiór odpadów komunalnych w Olsztynie będzie naliczana od osoby - taką metodę wybrano po konsultacjach społecznych. Stawka za odbiór odpadów segregowanych ma wynosić 9,8 zł miesięcznie, a niesegregowanych - 14,41 zł.

Przyjęcie niemal każdej uchwały dotyczącej gospodarki komunalnej poprzedzała burzliwa dyskusja. Radni zwracali uwagę m.in. na to, że naliczanie stawki od osoby za wywóz odpadów dyskryminuje rodziny wielodzietne. Urzędnicy zwracali jednak uwagę, że ustawodawca nie przewidział mieszanego sposobu naliczania opłat za wywóz odpadów (np. stosowanie jednocześnie stawki od osoby i od gospodarstwa domowego).

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE