PARTNER PORTALU
  • BGK

Drożej za wodę i ścieki w Olsztynie

  • PAP    27 listopada 2013 - 14:39
Drożej za wodę i ścieki w Olsztynie

- W przyszłym roku mieszkańcy Olsztyna zapłacą o 2,4 proc. więcej za wodę i odprowadzanie ścieków. Takie podwyżki opłat na wniosek Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji zaakceptowała w środę olsztyńska Rada Miasta.
Za przyjęciem wyższych stawek głosowało na środowej sesji 14 radnych, sześciu było przeciw, a czterech wstrzymało się od głosu.

Zgodnie z nową taryfą - przedstawioną przez Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji - w przypadku gospodarstw domowych cena metra sześciennego wody wzrośnie o 8 gr, a odbioru metra sześciennego ścieków o 12 gr. Po podwyżce metr wody w Olsztynie będzie kosztował 3,48 zł, a odebranych ścieków - 4,99 zł (plus podatek VAT).

Nowe stawki były zaplanowane przez przedsiębiorstwo w wieloletniej prognozie podwyżek cen wody i odbioru ścieków. Wejdą w życie od stycznia 2014 roku. Według wyliczeń przedstawicieli PWiK, wzrost opłat przy dotychczasowym zużyciu wody spowoduje miesięczny wzrost kosztów utrzymania rodziny w przeliczeniu na 1 osobę o 0,61 zł.

Podwyżka opłat ma zapewnić miejskiej spółce przychody, które pozwolą pokryć koszty eksploatacji i spłatę odsetek od pożyczek, zaciągniętych na inwestycje w Narodowym Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (2)

  • Alutka, 2013-11-28 19:59:17

    oj drogo drogo! dużo mnie to wszystko kosztuje
  • GLEWS, 2013-11-28 09:22:42

    Łoić bydło niech płaci! A co suzeren rządzi a niewolnik ma tylko buli i dziękować za "ciepłą wodę" w kranie!