Droższe parkowanie w Śremie

  • Tydzień Ziemi Śremskiej
  • 29-12-2011
  • drukuj
29 grudnia to dzień zmian w śremskich strefach płatnego parkowania. Zmiany polegają na tym, że kierowcy zostawiając auto wydają więcej pieniędzy.
W ostatni czwartek 2011 roku wchodzi w życie podjęta w październiku uchwała Rady Miejskiej " zmieniająca uchwałę w sprawie ustalenia Strefy Płatnego Parkowania w Śremie".

Wprowadzone zmiany to rozszerzenie strefy w rejonie Pl. 20 Października i "nowego targowiska" co powoduje, że strefa płatnego parkowania obejmować będzie cały obszar objęty strefą (oznakowany znakami D-44 "Strefa parkowania"), a nie jak do tej pory tylko wyznaczone miejsca parkingowe.

- Każde parkowanie pojazdu w obszarze strefy parkowania, również w miejscach niedozwolonych pod względem kodeksu ruchu drogowego, nie zwalnia z obowiązku uiszczenia opłaty parkingowej. Przez pierwsze dwa tygodnie obowiązywania nowych warunków będą umieszczone tablice informujące kierowców o zmianach w organizacji ruchu - informuje gmina w swoim serwisie internetowym, gdzie można znaleźć mapy nowych stref parkowania.

Opłaty pobierane będą w obu obszarach objętych strefą od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 - 18.00. W soboty w godz. 8.00 - 13.00 tylko w rejonie "nowego targowiska", nie objęte opłatami będą tylko wyznaczone miejsca parkingowe bezpośrednio przed ratuszem w godz. 8.00 - 16.30,

Wysokość opłaty minimalnej pozostaje na aktualnym poziomie tj. 0,50 zł, natomiast zmianie ulegają stawki opłat za dalsze parkowanie. Za pierwszą godzinę parkowania zapłacimy 1,50 zł, za drugą 1,70 zł, za trzecią 1,90 zł, za czwartą i każdą następną 1,50 zł. Opłata abonamentowa tygodniowa to 25 zł, miesięczna 90 zł, zaś opłata abonamentowa miesięczna dla mieszkańców danego rejonu 8 zł.

Czytaj też: Wrzuć monetę i ...nie stój za długo

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

Fajnie, to może za podwyżkami czas wdrożyć jakieś udogodnienie dla kierowców ? Zapraszam do Łodzi gdzie jest fajny system parkowania mpay pozwalający płacić tyle ile się realnie stoi, a nie jak dotychczas ryczałtem. Dobrze gdyby ktoś pomyślał o mobilnych kierowcach :)

Turski, 2011-12-29 12:49:27 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE