PARTNER PORTALU
  • BGK

Dubienka. Remont w Domu Dziecka

  • chelmonline.pl    16 sierpnia 2011 - 11:28
Dubienka. Remont w Domu Dziecka

Trwają prace remontowo-adaptacyjne w budynku internatu Liceum Ogólnokształcącego w Dubience, w którym, decyzją władz powiatu chełmskiego, usytuowany będzie nowy Dom Dziecka.
Ze względu na krótki termin realizacji zadań, wykonawca zadbał o odpowiednią ekipę pracowników, którzy od lipca prowadzą intensywne prace w budynku.

– Jesteśmy na końcowym etapie malowania pomieszczeń. Dobiega końca malowanie sal mieszkalnych na parterze i klatki schodowej. Wszystkie pokoje na pierwszym piętrze są już odświeżone, finalizujemy też remont łazienek na tej kondygnacji. Jestem zadowolona z zaawansowania prac i jakości wykonania – komentuje dyrektor PCPR Barbara Sikora.

Ekipa obecnie maluje świetlicę i korytarz na pierwszym piętrze. Już wkrótce w pokojach, aneksach kuchennych i świetlicy pojawią się meble, karnisze i firanki oraz sprzęt, z którego będą korzystać wychowankowie placówki. Powiat liczy na to, że nowi mieszkańcy pojawią się zaraz po zakończeniu remontu i wyposażeniu budynku.

– Każdego tygodnia mamy co najmniej kilka zapytań o wolne miejsca w domach dziecka w Siedliszczu i Dubience. Wkrótce skierujemy też propozycje zmiany miejsca zamieszkania dzieci z terenu powiatu chełmskiego, które przebywają w placówkach w innych powiatach. Chciałbym rozwiać wszelkie obawy, że nowa sytuacja niekorzystnie wpłynie na samopoczucie czy bezpieczeństwo dzieci – będą one mogły same zdecydować o miejscu zamieszkania – wyjaśnia starosta chełmski Paweł Ciechan.

Rozmowy z dziećmi o ewentualnej przeprowadzce będą prowadzone przy współudziale psychologa, pedagoga i pracownika socjalnego. Władze powiatu podkreślają, że najważniejsze jest dobro dzieci. Przeniesienie do placówki w Dubience umożliwi zamieszkanie w pobliżu bliskich, co ułatwi podtrzymywanie kontaktów z rodziną. Bardzo często rodziców dzieci przebywających w odległych placówkach nie stać na pokrycie kosztów podróży i z biegiem czasu kontakty rodzinne ulegają rozluźnieniu.

– Podobne działania polegające na przeniesieniu dzieci do własnych placówek stosowały już inne samorządy, m.in. powiat krasnostawski. My jednak chcemy przeprowadzić ten proces przy współudziale dzieci i zaakceptowaniu przez nie zaproponowanych warunków, tak by czuły się bezpiecznie i dobrze w nowym domu – dodaje starosta.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.