PARTNER PORTALU
  • BGK

Duża awaria ciepłownicza w Radomiu. Kilka osiedli bez ogrzewania i ciepłej wody

  • aw/PAP    2 marca 2018 - 13:24
Duża awaria ciepłownicza w Radomiu. Kilka osiedli bez ogrzewania i ciepłej wody
Trwają prace związane z usuwaniem awarii sieci ciepłowniczej w Radomiu. (Fot. Shutterstock.com)

Trwają prace związane z usuwaniem awarii sieci ciepłowniczej w Radomiu. Od rana w piątek (2 marca) bez ogrzewania i ciepłej wody jest południowa część miasta, m.in. osiedla Południe, Borki, Zamłynie i Ustronie.
Rzeczniczka Radomskiego Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Radpec Ewa Dobrzańska-Trela poinformowała, że do awarii doszło w dwóch miejscach. Dlatego w godzinach porannych została wstrzymana dostawa ciepła do odbiorców w południowej części miast. - W związku ze znaczącymi ubytkami wody sieciowej konieczne było wyłączenie ciepłowni Południe - powiedziała Dobrzańska-Trela.

Dodała, że trwają prace związane z usuwaniem awarii sieci przy ul. Wrocławskiej.

Równocześnie jest lokalizowane potencjalne miejsce awarii na odcinku sieci ciepłowniczej pomiędzy ulicami Kościuszki a Kilińskiego. Obecnie napełniana jest sieć ciepłownicza w południowej części miasta. - Po uzyskaniu niezbędnego ciśnienia zostanie uruchomiona ciepłownia Południe, co zapewni przywrócenie dostawy ciepła do osiedli Potkanów, Południe, Borki, Zamłynie, Ustronie, Nad Potokiem i pozostałych budynków w centralnej części miasta - zaznaczyła rzeczniczka.

Według niej, dostawa ciepła dla terenów, w których nie są prowadzone prace związane z usuwaniem awarii, powinna nastąpić po południu. Do wieczora mogą natomiast poczekać na dostawę ciepła mieszkańcy okolic, w których prowadzone są roboty. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.