PARTNER PORTALU
  • BGK

Duże oszczędności na energii elektrycznej dzięki WGZ

  • bad    25 lipca 2014 - 18:26
Duże oszczędności na energii elektrycznej dzięki WGZ

Aż 741 130 zł zaoszczędzą pomioty wchodzące w skład Warszawskiej Grupy Zakupowej na wydatkach związanych z zakupem energii elektrycznej. Kluczową rolę odegrała tutaj wielkość zamówienia przekraczająca 130 GWh. Energię dla 705 członków WGZ chciało dostarczyć pięć firm.
Warszawska Grupa Zakupowa, która brała udział w pierwszej edycji projektu zakupu energii elektrycznej, składała się aż z 705 członków - jednostek miejskich oraz podmiotów, w których miasto pełni funkcję właściciela lub organizatora. Były to m.in. szkoły, przedszkola, żłobki, biblioteki i ośrodki pomocy społecznej.

W przetargu nieograniczonym na zakup energii elektrycznej dla członków Warszawskiej Grupy Zakupowej (WGZ) przystąpiło pięć firm. Najkorzystniejszą ofertę złożyła PGE Obrót S.A. Warszawa, która została wybrana na wykonawcę zamówienia. Za dostawy energii elektrycznej, w okresie od października 2014 r. do końca 2015 r., podmioty WGZ zapłacą 231,10 zł/MWh (netto).

- To kolejne wspólne zamówienie po zakupach materiałów biurowych i wspólnym ubezpieczeniu mienia Warszawy. Oszczędności płynące z tego typu działań są wymierne i widoczne gołym okiem. Bardzo cieszę się z korzyści jakie udało nam się uzyskać przy okazji zakupu energii - mówi Marcin Wojdat, Sekretarz m.st. Warszawy.

Począwszy od IV kwartału 2013 r. ceny energii elektrycznej na Towarowej Giełdzie Energii stale rosły. Dzięki wspólnym zakupom WGZ była w stanie uzyskać oszczędności będące efektem znacznego obniżenia marży. W przypadku zakupu energii elektrycznej marża została obniżona aż o 83%, tj. z 3% do 0,5%, co w przeliczeniu stanowi 5,5 zł/MWh.

Przy zamówionym przez WGZ wolumenie zakupu, wynoszącym aż 134 751 MWh, oszczędności wynikające z obniżenia marży będą stanowić aż 741 130 zł w skali pięciu kwartałów.

Istotnym elementem przetargu był także warunek indeksacji pozwalający obniżyć cenę w przypadku spadku cen energii elektrycznej na giełdzie.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.