PARTNER PORTALU
  • BGK

Duże oszczędności na prądzie

  • www.radomnews.pl (Ryszarda Kitowska)    27 marca 2012 - 11:22

Otwarte zostały oferty, które wpłynęły do Urzędu Miejskiego w Radomiu w związku z przetargiem na energię elektryczną, zużywaną w miejskich jednostkach organizacyjnych.
Oferty złożyły: Enea Poznań – ponad 21,566 mln zł, Tauron Kraków – ponad 17,689 mln zł, Energa Gdańsk – ponad 17,521 mln oraz PGE Bełchatów – Obrót Rzeszów – ponad 17 187 mln zł.

Aktualnie trwa sprawdzenie ofert pod względem formalnym. Rozstrzygnięcia przetargu można się spodziewać jeszcze w tym miesiącu.

Szukając oszczędności w wydatkach na energię elektryczną, które rocznie pochłaniają kilkanaście milionów złotych, na początku lutego urząd miejski (zabierz głos/oceń prezydenta) ogłosił przetarg na energię zużywaną w prawie wszystkich jednostkach organizacyjnych gminy: urząd miejski, placówki oświatowe, placówki kultury, domy pomocy społecznej, MZDiK, Radpec i Wodociągi.

Łącznie pond sto jednostek. Przetargiem nie jest objęty tylko szpital miejski, który musi mieć zapasowe źródło zasilania oraz Radkom, który sam produkuje część potrzebnej mu energii. Do organizowanego przez miasto przetargu, którego celem jest uzyskanie jak najniższej ceny za prąd zużyty od lipca bieżącego roku do czerwca przyszłego roku, przyłączyła się też Komenda Wojewódzka Policji.

Wszystko wskazuje na to, że dzięki przetargowi uda się zaoszczędzić spore pieniądze, ponieważ kwota, jaką należałoby zapłacić aktualnemu dostawcy za energię zużywaną w tych jednostkach wynosi ponad 22,750 mln zł. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.