PARTNER PORTALU
  • BGK

Dwa certyfikaty jakości dla Kolei Mazowieckich

  • wnp.pl    1 lutego 2011 - 08:08
Dwa certyfikaty jakości dla Kolei Mazowieckich

Koleje Mazowieckie otrzymały wyróżnienia w dwóch kategoriach: "Produkt" oraz "Usługa", wraz z Certyfikatem Najwyższa Jakość.
W kategorii "Produkt" został nagrodzony pociąg "Słoneczny", uruchamiany latem w relacji Warszawa Zachodnia – Gdynia Główna – Warszawa Zachodnia. Pierwszy pociąg wyruszył w 2005 roku. Od zeszłego roku linia ta obsługiwana jest przez nowoczesne wagony piętrowe typu "push-pull". W 2010 roku z oferty skorzystało ponad 87 tysięcy pasażerów.  (Czytaj też: Kupili 16 nowych pociągów)

Certyfikatem Najwyższa Jakość w kategorii "Usługa" nagrodzono kursy elektrycznego zespołu trakcyjnego ER75 Flirt, jeżdżącego z prędkością 160 km/h w relacji Warszawa Zachodnia – Siedlce – Warszawa Zachodnia. Połączenie to uruchomiono w czerwcu 2010 roku. Kursy były realizowane w niedzielę, a podróż trwała 56 minut. Od grudnia 2010 roku pociągi Flirt jeżdżą na tej trasie od poniedziałku do piątku.

Certyfikaty są przyznawane przez organizatorów Programu Promocji Przedsiębiorczości i Eksportu. Jego celem jest wskazanie wysokiej jakości produktów i usług oraz podkreślenie wiarygodności i rzetelności firm. Patronat nad Programem Certyfikującym Najwyższa Jakość objęli: Waldemar Pawlak - wiceprezes Rady Ministrów, minister Gospodarki oraz Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.