Dwa miasta, jeden inspektorat nadzoru

  • Przegląd prasy/Dziennik Zachodni
  • 06-05-2011
  • drukuj
Chorzów i Świętochłowice to pierwsze miasta w kraju, które postanowiły, że połączą Powiatowe Inspektoraty Nadzoru Budowlanego. Powodem, jak łatwo się domyślić, są oszczędności.

Jak donosi "Dziennik Zachodni", sąsiadujące ze sobą dwa miasta w centrum aglomeracji znów połączyły siły. Mają już wspólne przedsiębiorstwo wodociągów-kanalizacyjne, wspólny urząd skarbowy, teraz nadzór budowlany dla Chorzowa i Świętochłowic sprawować będzie jedno biuro.

- Jesteśmy prekursorami w tej dziedzinie. Dzięki temu nie będziemy musieli dokładać do działalności tej instytucji – tłumaczy Andrzej Kotala, prezydent Chorzowa w rozmowie z „Dz”.

Jak dodaje prezydent, każde z miast z osobna dokładało wcześniej po parędziesiąt tysięcy złotych rocznie do działalności swojego PINB, ponieważ nie wystarczała na jego działalność dotacja z województwa.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (2)ZOBACZ WSZYSTKIE

Brawo Świętochłowice! Ostatni gasi światło! A władze do Katowic,albo do Warszawy!

zagłada Świon, 2011-05-06 10:54:57 odpowiedz

WSZYSTKIE TE INSTYTUCJE MAJĄ SIEDZIBY W CHORZOWIE!!! RANGA ŚWIĘTOCHŁOWIC MALEJE !!!OSTATNI WALCZYŁ Z TYM E.MOŚ ALE POLEGŁ W PARTYJNEJ BITWIE.ŻAL I SMUTEK DLA ŚWIETOCHŁOWICZAN!

PATRIOTA LOKALNY, 2011-05-06 10:40:43 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE