PARTNER PORTALU
  • BGK

Dwa międzynarodowe korytarze transportowe zostaną udrożnione

  • wnp.pl/AT    5 kwietnia 2018 - 08:41
Dwa międzynarodowe korytarze transportowe zostaną udrożnione
Oddanie do użytku stopnia wodnego w Malczycach wydłuży znacznie sezon nawigacji Odrą (fot.OT Logistics)

Budowa stopnia wodnego w Malczycach radykalnie poprawi efektywność transportu śródlądowego w kraju - mówi Zbigniew Nowik, prezes zarządu OT Logistics.
Zakończenie budowy stopnia wodnego w Malczycach wydłuży znacznie sezon nawigacji Odrą z ok. 90 dni do pół roku, a to radykalnie poprawi efektywność transportu śródlądowego w kraju - mówi Zbigniew Nowik, prezes zarządu OT Logistics.

Barki będą mogły kursować na prawie całym krajowym odcinku Odry w obie strony bez groźby przymusowego postoju. To budzi obawy środowiska kolejarzy, które wskazuje, że pociągi i barki będą walczyć o te same grupy towarów.

- Rynek jest dostatecznie rozwinięty i rośnie, tak że tej konkurencji nie będzie. Nie jesteśmy zagrożeniem dla kolei również ze względu na mniejszy wolumen. Zarazem transport drogowy, kolejowy oraz śródlądowy mogą się wzajemnie uzupełniać - uspokaja Nowik

- Chcemy specjalizować się m.in. w przeładunkach i transporcie towarów rolnych. Odnowiliśmy nabrzeża Górników, Hutników i Chemików w porcie w Świnoujściu. Na tym ostatnim w czerwcu uruchomimy magazyn składowania do 80 tys. ton zbóż, z dwóch pierwszych wozimy rudy żelaza dla hut z Polski, Słowacji i Czech, ale także węgiel z importu - dodaje.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • Zbyszek , 2018-04-06 15:27:59

    Bardzo ciekawie by wyglądały rejsy powrotne np. ze Szczecina do Kostrzyna z celulozą dla Arctic Paper, ICT i Hanke Tissue.