PARTNER PORTALU
  • BGK

Dwa nowe odcinki szybkiego tramwaju w Szczecinie

  • JS    5 lipca 2017 - 21:15
Dwa nowe odcinki szybkiego tramwaju w Szczecinie
Szybki Tramwaj ma spełniać swoją rolę do ulicy Handlowej (fot. wiadomosci.szczecin.eu)

Dwa nowe odcinki zakłada koncepcja kontynuacji projektu szybkiego tramwaju: odcinek prawobrzeżny do ul. Handlowej oraz lewobrzeżny w ciągu ul. 26 kwietnia.  Miasto chce również zrealizować nowy projekt - Sieć Tramwajowa Prawobrzeże.
- Szybki Tramwaj ma spełniać swoją rolę do ulicy Handlowej – mówi Piotr Krzystek, prezydent miasta. – Natomiast o to w jakiej kolejności będzie powstawała sieć na Prawobrzeżu zdecydujemy po konsultacjach z ekspertami i mieszkańcami tej części miasta.

Proponowane rozwiązanie zakłada bezkolizyjne połączenie tramwajowe miasta na osi zachód - wschód. Od ul. Derdowskiego do ul. Handlowej na prawobrzeżu. Nie wyklucza się, że po wybudowaniu tych dwóch odcinków, uruchomione zostanie połączenie z wykorzystaniem składów tramwaju dwukierunkowego.

Jednocześnie: planuje się rozpoczęcie nowego projektu tramwajowego pod nazwą Sieć Tramwajowa Prawobrzeże, który przewiduje trzy przebiegi nowych tras tramwajowych od ul. Handlowej. O kolejności ich realizacji zdecydują kompleksowe konsultacje sieci transportowej dla Prawobrzeżu. Prezydent Szczecina ogłosił konsultacje  05.07.2017 r. - mają one potrwać do końca 2017 r.

- Każda z przedstawionych koncepcji jest możliwa do realizacji i potrzebna, by w pełni skomunikować Prawobrzeże w jego granicach – dodaje prezydent.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.