PARTNER PORTALU
  • BGK

Dwa nowe połączenia z lotniska w Jasionce

  • PAP    22 lipca 2011 - 14:38
Dwa nowe połączenia z lotniska w Jasionce

W październiku Eurolot uruchomi dwa nowe połączenia z podrzeszowskiego lotniska do Wrocławia i Szczecina.
Prezes spółki Mariusz Dąbrowski poinformował, że uruchomienie nowych połączeń to szansa na rozwój zarówno dla Eurolotu jak i lotniska.

„Rozmawiamy z władzami portu w Jasionce o jeszcze jednym połączeniu, będzie to bliska zagranica (chodzi o Lwów), ale o szczegółach jeszcze nie mogę mówić. Na razie otwieramy dwa połączenia do portów krajowych” – powiedział Dąbrowski.

Podkreślił, że spółka będzie też prowadziła rozmowy z samorządem województwa, aby zaangażował się w reklamę regionu.

„Trzeba pokazać ludziom, że na Podkarpacie warto przylecieć, że jest tu dużo do zwiedzania. Nie będę ukrywał, że od tej kwestii zależeć będzie też cena biletu, jeśli cały ciężar promocyjny spadnie na nas, oferta nie będzie tak korzystna, jak mogłaby być przy współpracy z samorządem regionu” – zaznaczył.

Jak powiedział rzecznik prasowy marszałka województwa podkarpackiego Wiesław Bek, samorząd jest otwarty na rozmowy z Eurolotem.

„Każda informacjo o nowym połączeniu z lotniska w Jasionce, jest dobrą informacją dla regionu. Na pewno zarząd województwa będzie chciał wykorzystać te połączenia do reklamy Podkarpacia” – dodał Bek.

Prezes spółki Port Lotniczy „Rzeszów-Jasionka” Stanisław Nowak zaznaczył, że otwarcie tego lotniska na kolejne porty jest ważne szczególnie w związku z jego modernizacją.

W Jasionce budowany jest obecnie m.in. nowy terminal pasażerski i wieża kontrolna.

Na razie nie wiadomo ile połączeń tygodniowe będzie wykonywać Eurolot z Jasionki. W sierpniu rozpocznie się sprzedaż biletów, wówczas przewoźnik poda szczegółowy rozkład.

W ubiegłym tygodniu irlandzki przewoźnik Ryanair zapowiedział uruchomienie od listopada połączenia z Manchesterem w Anglii.

Aktualnie z Jasionki można dolecieć bezpośrednio do 10 lotnisk w Europie, m.in. do Bristolu, Birmingham, Dublina, Frankfurtu oraz Warszawy. Połączenia realizowane są przez Ryanair, Lufthansę i PLL LOT. W ruchu czarterowym port obsługuje połączenia z Egiptem, Grecją, Tunezją i Turcją.

Eurolot SA jest spółką Skarbu Państwa. Do tej pory wykonywała loty dla PLL LOT oraz czartery. Obecnie obsługuje również regularne połączenia z Gdańska, Wrocławia i Krakowa.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.