PARTNER PORTALU
  • BGK

Dwa odcinki kolejowe nie będą zawieszone

  • PAP    17 maja 2013 - 08:20
Dwa odcinki kolejowe nie będą zawieszone

Dwa spośród sześciu odcinków linii kolejowych na Warmii i Mazurach, które od grudnia miały zostać czasowo wyłączone z ruchu, pozostaną czynne.
Pociągi będą mogły jeździć między Szczytnem i Ełkiem oraz Kętrzynem i Karolewem - poinformowały Polskie Linie Kolejowe.

Jak poinformował w komunikacie rzecznik prasowy PKP PLK Robert Kuczyński, obie trasy figurowały pierwotnie w opublikowanym w lutym br. wykazie odcinków linii kolejowych proponowanych do wyłączenia z eksploatacji.

Zostały jednak wykreślone. Jak zaznaczył rzecznik, jest to efekt deklaracji zwiększenia przewozów na liniach położonych w woj. warmińsko-mazurskim. Zarząd PLK uzyskał takie obietnice podczas rozmów prowadzonych z przewoźnikami, samorządami i przedsiębiorcami.

W czwartek o sytuacji tych linii przedstawiciele spółki rozmawiali na spotkaniu Wojewódzkiej Komisji Dialogu Społecznego w Urzędzie Marszałkowskim w Olsztynie.

PLK poinformowały, że czasowo zostaną natomiast wyłączone odcinki: Wielewo-Anielin Gradowo, Działdowo-Brodnica, Tropy-Braniewo oraz Czerwonka-Orzysz, na które przewoźnicy nie zgłosili zapotrzebowania.

„Obecnie na wymienionych fragmentach linii nie jest prowadzony ruch pasażerski, zaś towarowy, na poziomie jednego-dwóch pociągów tygodniowo, należy uznać za śladowy" - napisał rzecznik. Jak podkreślił, żaden odcinek nie zostanie zlikwidowany, a jedynie czasowo wyłączony z ruchu.

Optymalizacja sieci ma przynieść oszczędności i pozwolić na dodatkowe nakłady na utrzymanie linii intensywnie eksploatowanych.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.